SISTARS na Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę 2012!


2012.06.20

opublikował:

SISTARS na Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę 2012!

Przedwczoraj ogłoszono reaktywację zespołu Sistars. Dziś wiadomo już, że ich pierwszy koncert odbędzie się tuż przed występemą Nneki, w Gdańsku w dniu 10 sierpnia 2012 roku podczas pierwszego dnia festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę.

Zespół powstał w 2001 roku. Jak sami członkowie grupy podkreślają zrodził się z  prawdziwej przyjaźni, miłości i pasji. Śpiewające od dziecka siostry Natalia i Paulina Przybysz w bardzo naturalny sposób, odnalazły w szkole muzycznej swoich muzycznych braci – Bartka Królika i Marka Piotrowskiego.

Ich jazzowe, soulowe i hip-hopowe korzenie doprowadziły całą czwórkę na jamowe sceny w Warszawie. To właśnie kluby i koncerty przez lata kształtowały ich jako zespół. W czasach, kiedy w Polsce soulu słuchała jedynie garstka ludzi, ta czwórka zapragnęła nagrać  właśnie taką, z pozoru tylko niepopularną, płytę. W 2003 roku na rynku ukazała się płyta „Siła

Sióstr”. Single „Zeszyt rymów”, „Spadaj” czy „Synu” zawładnęły sercami polskich słuchaczy. W 2004 roku Sistars wydali epkę z jednym ze swoich największych przebojów „Sutra”, krótko potem zadebiutowali z nowym albumem długogrającym „AEIOU”.

Teraz po kilku latach przerwy  powracają z nową energią i nowymi nadziejami. Zespół ma nadzieję, że koncerty oraz nowy materiał nad , którym pracują wynagrodzą fanom 6 lat rozłąki.

Zaraz po Sistars wystąpi gwiazda wieczoru NNEKA, czarnoskóra wokalistka i poetka soul porównywana często do Lauryn Hill i Erykah Badu.

 

Gdańsk Dźwiga Muzę 2012, jest to dwudniowa impreza taneczno- muzyczna. Festiwal odbędzie się w dniach 10 i 11 sierpnia 2012 roku na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku.

Program Festiwalu wypełnią – podobnie jak to miało miejsce w latach ubiegłych -warsztaty i bitwy taneczne oraz występy znanych artystów z Polski i gwiazd z zagranicy.

W sprzedaży są już bilety na warsztaty z najlepszymi choreografami z całego świata.

W trzech strefach tanecznych: Art of Dance, Power of Flava, Street Styles odbywać się będą zajęcia: popping, wacking, hip hop, dancehall, locking, breakdance, house, krump, street jazz i afro dance.

Poprowadzą je: Eva Schou, Ivan Blackstock, Tweetie, Aya, P Lock, Popin Pete, Nelson, Liveness Vessel aka Boi Bdash, Meech, Bboy Blanka i Salas.

Koszt 60 minut warsztatów to 15 PLN.

 

Trwają też zapisy na bitwy taneczne: Hip Hop Solo, Best Performance oraz Popping.

 

Bilet do dnia 2 lipca kosztują 15 zł, a karnet na dwa dni 25 zł.

Od 2 lipca ceny wzrosną: bilet jednodniowy kosztować będzie 20 zł, a karnet dwudniowy 35 zł.

Informacje nt. festiwalu ukazywać się będą na stronie www.scenamuzyczna.pl oraz na Fan Page festiwalu na Facebooku: http://www.facebook.com/GdanskDzwigaMuze.

Polecane

Share This