Sitek: „Pierwsze kawałki nagrywałem na komputerowym mikrofonie z Biedronki”


2016.12.18

opublikował:

Sitek: „Pierwsze kawałki nagrywałem na komputerowym mikrofonie z Biedronki”

foto: mat. pras.

Sitek zaprosił fanów do udziału w sesji Q&A, której efektem jest opublikowany na kanale artysty materiał, w którym odpowiada on na zadane pytania. Sitek odpowiedział na prośbę słuchaczy o swoich pierwszych doświadczeniach z rapowaniem. – Miałem około 12-13 lat – mówi o momencie nagrania pierwszego utworu raper. Miałem o dwa lata starszego kolegę, przyjaciela zresztą, z którym zaczęliśmy to robić na takiej zasadzie, że w szkole była już jedna ekipa i on któregoś dnia przyszedł do mnie i mówi: „Kurwa, musimy to zrobić. Nie może być tak, że w szkole masz tylko jedną ekipę”. Mówię do niego: „Stary, ale ja nie umiem nawijać”. „Chuj w to, ja będę pisał teksty i nawijał, a ty będziesz nawijał razem ze mną”. Zrobiliśmy tak dwa kawałki. CDN. Ciąg Dalszy Nastąpi – tak się nazywała nasza grupa. Pamiętam, że po trzech kawałkach przybiegłem do niego do domu i powiedziałem, że mam pierwszy tekst.

Fani zainteresowani pierwszymi nagrywkami Sitka być może będą mieli szansę zapoznania się z nimi. – To gówno dalej jest na moich folderach, więc może kiedyś… – zastanawia się raper.

Sitek zdradził także, jak wyglądało techniczne zaplecze jego pokoju będącego pierwszym studiem nagraniowym. Pierwsze kawałki nagrywałem na komputerowym mikrofonie z Biedronki. Pamiętam, że siedzieliśmy u mnie w domu, mieliśmy rejestrator dźwięku. Jeden puszczał cały czas „record”, drugi stał na stołku z mikrofonem przeciągniętym do kolumny, darł mordę i nawijał – wspomina.


Tagi


Polecane

Share This