Skadja – nowy projekt muzyków związanych z Masala i Lao Che


2010.08.09

opublikował:

Skadja – nowy projekt muzyków związanych z Masala i Lao Che

Skadja – to projekt Krojca i Praczasa. Projekt powstał w połowie 2009 roku, a nazwa Skadja w języku ludności Sami oznacza „pogłos, odbicie się dźwięku”, co nawiązuje także do sposobu powstawania muzyki „na odległość” czyli wymiany śladów i pomysłów muzycznych.

W muzyce słychać zarówno stare analogowe instrumenty, efekty, zabawki, nowoczesną technikę studyjną, a także całą gamę instrumentów akustycznych takich jak: gitara, bajno, akordeon, trąbka, pianino, conga, bongosy, itd.


Krojc (Jakub Pokorski) – jest muzykiem, gitarzystą, trochę śpiewa i trochę pisze. Na co dzień z Lao Che; teraz łączy swoje siły z Praczasem w projekcie Skadja. Jak mówi – „To dla mnie duże i nowe wyzwanie”.

Praczas (Rafał Kołaciński) – jest związany z warszawskimi zespołami Village Kollektiv, Masala, Sulphur Phuture. „Skadja daje przyjemność nieskrępowanego przetwarzania i modyfikowania dźwięków, jako że muzycznie nie postawiliśmy sobie wyraźnych granic” mówi Praczas.

W Myspace umieszczone są dwa premierowe utwory: „Robot analogowy” oraz „Strachy”, które udostępnione są także do pobierania (http://www.myspace.com/skadjapl#ixzz0vRZl6qIO).

Premiera nakładem Anteny Krzyku / Opensources przewidziana jest na zimę 2010/2011.

Polecane

Share This