Skalpel z drugim singlem z nadchodzącego albumu „Origins”


2022.09.22

opublikował:

Skalpel z drugim singlem z nadchodzącego albumu „Origins”

fot. Bartosz Hołoszkiewicz

Po znakomicie przyjętym kawałku „Why Not Jungle” anonsującym premierę nowego krążka, Skalpel potwierdza znakomitą formę kolejnym singlem. „Momentum” to motoryczny i zarazem subtelny electro-funk-jazz, w którym słychać zarówno Alice Coltrane, jak i Bonobo, Hancocka i Floating Points. Wyraźna linia kontrabasu oraz mocny bit budują fundament dla kalejdoskopowych, elektronicznych i organicznych ornamentów.

Płyta „Origins” to w zamyśle twórców powrót do korzeni i brzmień lat 90. oraz odświeżenie ich we współczesnym muzycznym języku. „Momentum” udowadnia, że Skalpel, nie tracąc oryginalnego stylu, doskonale odnajdują się w nowoczesności, a szlachetne inspiracje nie kłócą się z efektowną produkcją.

Poprzedni singiel „Why Not Jungle” trafił m.in. na światowe playlisty „New In Electronic” w Apple Music, a także „Spotify Jazztronica” i „All New Jazz” w serwisie Spotify. Poza polskimi rozgłośniami radiowymi, utwór grały też stacje w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech, Francji, Czechach czy Australii.

„Origins” ukaże się 4 listopada nakładem NoPaper Records / !K7.

Polecane

Share This