Skiba zarzucał TVP „moralną odpowiedzialność” za śmierć Adamowicza. Stacja poszła do sądu. Właśnie poznaliśmy wyrok

Prezydent Gdańska zmarł w wyniku ciosu zadanego nożem podczas finału WOŚP.


2021.07.30

opublikował:

Skiba zarzucał TVP „moralną odpowiedzialność” za śmierć Adamowicza. Stacja poszła do sądu. Właśnie poznaliśmy wyrok

foto: Karol Makurat / tarakum.pl

Po śmierci Pawła Adamiwicza, prezydenta Gdańska śmiertelnie ranionego nożem podczas finału WOŚP, Krzysztof Skiba zarzucił TVP „moralną odpowiedzialność” za tę tragedię.

Uważam, że to nie Owsiak powinien podać się do dymisji tylko szef TVP Jacek Kurski, odpowiedzialny za bezpardonowe ataki i szczucie na prezydenta Pawła Adamowicza. Napastliwi „reporterzy” tacy jak pan Sitek czy Rachoń spuszczeni ze smyczy przez Kurskiego są moralnie odpowiedzialni za ten polityczny mord. Oszustwa propagandy PiS takie jak twierdzenie, że Adamowicz reprezentuje niemieckie interesy, jest złodziejem, zdrajcą itd. przygotowały podłoże psychologiczne do tego mordu – oceniał wówczas Skiba.

W odpowiedzi Jacek Kurski, ówczesny prezes TVP wytoczył Skibie pozew, w którym domagał się publicznych przeprosin za stwierdzenie o „szczuciu” na Pawła Adamowicza oraz wpłacenia 25 tys. zadośćuczynienia na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sąd Rejonowy w Warszawie umorzył wówczas postępowanie, ale Jacek Kurski odwołał się od tej decyzji do sądu wyższej instancji. Ten jednak również uznał, że sprawę należy umorzyć. Prezes TVP nie poddał się i złożył odwołanie od wyroku, przez co sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, który podtrzymał decyzję tamtejszego Sądu Rejonowego, oddalając tym samym pozew o zniesławienie.

KURSKI PRZEGRYWA. Miło mi poinformować, że dziś (29.07) Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego i oddalił wniosek TVP w sprawie powództwa o zniesławienie, którego miałem się dopuścić publikując na FB komentarz po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza o tym, że moralną winę za to morderstwo ponosi Jacek Kurski i dziennikarze TVP, którzy urządzili nagonkę medialną i rozkręcili kampanię nienawiści w stosunku do śp. Prezydenta.

Paweł był moim szkolnym kolegą i Przyjacielem. Nie mogłem tego politycznego morderstwa, (które do dziś władza chce schować pod dywan i rozproszyć w zapomnieniu) skomentować inaczej. Dziś Sąd przyznał mi rację. Miałem prawo użyć słów o moralnej odpowiedzialności TVP – skomentował wczoraj muzyk.

Polecane

Share This