Skinny Patrini w trasie


2012.05.31

opublikował:

Skinny Patrini w trasie

Skinny Patrini zapraszają na kolejne koncerty w ramach „Sex Tour 2012”, na których będzie można nabyć płytę „Sex”.

31.05.2012 – Sopot, Klub Stereo (support: SHINY BEATS, after: FRESH), godz. 21:00; bilety w przedsprzedaży – 20pln, w dniu koncertu – 30pln.

01.06.2012 – Koszalin, Klub Plastelina, godz. 21:00, bilety w przedsprzedaży – 15pln, w dniu koncertu – 20pln

08.06.2012 – Wrocław, Klub Falanster (support: SHINY BEATS) godz. 19.30 biletyw przedsprzedaży – 25pln (dostępne od 20 maja), w dniu koncertu – 30pln. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – BILETÓW 80SZT.

15.06.2012 – KRAKÓW, KLUB PAUZA, godz. 22:00, bilety – 20pln

16.06.2012 – Łódź, DOM (support: SHINY BEATS)

Skinny Patrini, to trójmiejski audiowizualny duet: Michał „Skinny” Skórka i wokalistka Anna Patrini. „Tworzenie muzyki we dwoje można przyrównać do dialogu między dwiema osobami (…)Jeśli pojawia się więcej osób, traci się intymność, będąc/pracując we dwójkę można naprawdę stworzyć coś niesamowitego”, mówi Michał (Alternativepop.pl)

Wraz z Anią tworzą parę przyjaciół ze szkoły podstawowej, która także w liceum stawiała wspólnie pierwsze sceniczne kroki. Początkiem prawdziwej współpracy były pierwsze pomysły nagrane na dyktafon w drodze powrotnej z podróży na koncert I AMX w Trencinie w 2004. Potem były już pierwsze wspólne piosenki i trasa koncertowa po Polsce, a z czasem po Europie. W 2008 roku zagrali mini trasę koncertową w Irlandii. Mają na koncie wystepy u boku Ladytron, Mylo, Tiga, Fischerspooner, Stereo Total, Adriano Canzian oraz AdamSky.

Ania zaśpiewała na płycie Adriano „Metamorphosis”, a on zrobił dwa remixy utworu „YSMF”, które trafiły na międzynarodową EP-kę Skinny Patrini, wydaną w w 2008 nakładem niemieckiego labelu Electroleptil.

W listopadzie 2008 polską premierę miał wreszcie debiutancki album duetu „Duty Free” (Antena Krzyku), na którym znalazły się starsze i najnowsze kompozycje. Gościnnie poajwili się DJ George z Galapagos Manufacture oraz Michael Provocateur. Światowa premiera cyfrowej wersji płyty odbyła się w styczniu 2009. Album jako jedno z nielicznych polskich wydawnictw dostępny jest w iTunes, Wasabi czy Beatport.

2009 rok to przełom w karierze duetu – gorąco przyjęte koncerty zarówno klubowe jak i na wszystkich liczących się festiwalach w kraju (Selector, Open`er, MTV Festival, Off Festival, Castle Party), świetnie przyjęte koncerty zagraniczne (Bukareszt, Elektro-Mechanika Festival w St Petersburgu), udział w fantastycznym wydarzeniu jakim był Orange Warsaw Festival, udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do kinowego mega-hitu „Galerianki” oraz Grand Prix na Festiwalu Pepsi Vena w Łodzi to najważniejsze wydarzenia dla Skinny Patrini w roku 2009.

Skinny Patrini zagrali ostatni koncert w roku 2009 w poznańskiej Cafe Mięsna, poprzedzony występem dla sopockiego Sfinksa w ramach obchodów 18tych urodzin klubu, po czym udali się na zasłużony, krótki odpoczynek. Jak sami mówią, potrzebują chwili relaksu, po którym zabiorą się za nagrywanie drugiego albumu długogrającego.

Co przyniosły pierwsze miesiące roku 2010? Wspaniale przyjęte koncerty w najważniejszych klubach w całym kraju (Wrocław, Warszawa, Poznań, Bydgoszcz). Świetnie przyjęty koncert podczas wieczoru polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju oraz  niesamowity koncert podczas festiwalu INSPIRACJE 2010 (Szczecin).

2011 to premiera singla `THE WIND`, który bardzo dobrze poradził sobie (mimo braku promocji jakiejkolwiek firmy fonograficznej) na listach (pierwsze miejsce na www.uwolnijmuzykę.pl; przez 10 tygodni utwór utrzymywał się w pierwszej siódemce Trójmiejskiej Listy Przebojów Gazety Wyborczej) oraz trasa THE WIND TOUR 2011 obejmująca 8 świetnie przyjętych koncertów klubowych w największych miastach w Polsce (Sopot, Warszawa, Kraków, Kielce, Katowice, Krosno, Poznań i Wrocław) oraz dwa koncerty w Bydgoszczy w ramach festiwali ARTPOP oraz CAMERIMAGE. Skinny Patrini zagrali również minikoncert podczas Targów Muzycznych DON`T PANIC, WE`RE FROM POLAND. Podczas tych koncertów  premierę miały nowe utwory, które Skinny Patrini planują zamieścić na swym drugim albumie, SEX, który jest już dostępny w przedsprzedaży oraz na koncertach w ramach trasy „SEX TOUR 2012”.

Polecane

Share This