Skubas gwiazdą zimowej odsłony projektu Dilmah


2015.02.04

opublikował:

Skubas gwiazdą zimowej odsłony projektu Dilmah

Każda kolejna odsłona muzycznego projektu Dilmah to podróż inna od poprzednich. Tym razem w ramach cyklu „W rytmie natury” wybierzemy się do świata artystycznej estetyki doświadczonego wokalisty i gitarzysty, Skubasa. Właśnie ukazał się niezwykły teledysk do piosenki „Brzask” – trzeciej części projektu Dilmah i jednocześnie trzeciego singla promującego nową płytę artysty.

„W rytmie natury” to przedsięwzięcie mające na celu odwzorowanie naturalnego cyklu przyrody. Cztery piosenki obrazujące pory roku to cztery odmienne wizje – każdą z nich realizuje od początku do końca inny artysta. Za zimową odsłonę cyklu odpowiada Skubas – wokalista i gitarzysta reprezentujący szeregi wytwórni Kayax.

Przedstawiona w klipie historia to wzruszająca opowieść o relacji ojca i syna, osadzona w surowych realiach lat osiemdziesiątych. Zimowa wyprawa na łono natury jest dla nich unikalną okazją do wzmocnienia tej szczególnej męskiej więzi, która łączy ojca z synem. Pełen ciepłych uczuć obraz został nakręcony w mroźnych plenerach Kazimierza Dolnego. Twórczynią scenariusza i reżyserką klipu „Brzask” jest na stałe współpracująca ze Skubasem Basia „Flow” Adamczyk – autorka tekstów i wokalistka. W teledysku – rolę ojca zagrał wieloletni przyjaciel artysty, który urodził się tego samego dnia co Skubas. W klipie wystąpiły również dwa psy – zaprzyjaźniony malamut Malibu oraz należąca do Skubasa Bajka.

Skubas to utalentowany gitarzysta i właściciel charakterystycznego wokalu, który wcześniej znany był głównie z kooperacji ze Smolikiem. W 2012 roku wydał swoją pierwszą płytę „Wilczełyko”. Debiutancki krążek zapewnił mu nominacje do Fryderyków w kategoriach Debiut Roku oraz Utwór Roku. We wrześniu 2014 roku ukazała się jego druga płyta „Brzask”, na której znalazł się utwór „Nie mam dla ciebie miłości”. Piosenka dotarła do 1. miejsca Listy Przebojów Trójki. Muzyka Skubasa to niezwykłe połączenie folkowo-grunge`owego brzemienia gitary i delikatnego, hipnotycznego wokalu.

Polecane

Share This