Skubas wraca odmieniony. „To moja najbardziej radosna piosenka” – mówi o nowym singlu

Nowy album jeszcze w tym roku.


2020.09.22

opublikował:

Skubas wraca odmieniony. „To moja najbardziej radosna piosenka” – mówi o nowym singlu

fot. kadr z wideo

Skubas wraca bardziej dojrzały i bardziej pogodny. Singiel „Haitańskie drzewa” jest najlepszym tego dowodem. Utwór, który muzycznym nastrojem idealnie wpisuje się w ostatni dzień lata. Utwór jest trzecim singlem zapowiadającym album „Duch”, którego premiera już jesienią 2020.

„Haitańskie drzewa” to piękna piosenka, która jest jak wspomnienie odchodzącego właśnie lata – czuć w niej lekkość gorących wieczorów, błogość i beztroskę. Gdy wsłuchamy się w tekst piosenki odkrywamy jej drugie dno będące odbiciem nastrojów panujących aktualnie na świecie. Skubas jak zwykle mistrzowsko w słowa ubrał rozterki, obawy i emocje. Tekst piosenki dotyka ponurego, kwietniowego czasu, kiedy pustka i strach zaczęły rządzić ulicami miast i miasteczek. To refleksja Skubasa na temat przepisów, przemijania, akceptacji.

Sprawdź też: Szklane miesiące Skubasa

To najmłodsza i zarazem moja najbardziej radosna piosenka dotychczas. Przynajmniej jeśli chodzi o warstwę muzyczną. Warstwa tekstowa natomiast jest rezultatem zaistniałej sytuacji w Polsce i na świecie w kwietniu 2020r. To manifest o pogodzeniu się z losem, zarazem stawiający ważne pytanie – czy za kryzysem, w którym przyszło nam teraz żyć, stoi coś więcej? – mówi o swojej premierowej piosence artysta.

Tagi


Polecane