Sky Ferreira wraca w wielkim stylu


2019.03.28

opublikował:

Sky Ferreira wraca w wielkim stylu

fot. mat. pras.

Po wielu latach oczekiwania wreszcie jest – nowa piosenka Sky Ferreiry. Utwór „Downhill Lullaby” jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Za produkcję piosenki odpowiadają Sky, Dean Hurley i Jorge Elbrecht. „Downhill Lullaby” to pierwsza zapowiedź wyczekiwanego albumu artystki, „Masochism”, który ukaże się jeszcze w tym roku. Nagrania odbyły się w Los Angeles i Kopenhadze.

Zmysłowy, niemal sześciominutowy utwór urzeka smyczkami, oszczędnym bitem perkusyjnym i przestrojoną gitarą. Utwór płynie leniwie, a Sky lekko drapieżnie śpiewa: Wiem, że już wkrótce / Stoczysz się po równi pochyłej.

Ferreira niedawno współpracowała z ikoną brytyjskiego rocka Primal Scream – efektem był wspólny singiel „Where the Light Gets In” z wydanej w 2016 płyty „Chaosmosis”. Jej głos można było usłyszeć również w utworze „Black and Blues” The Jesus + Mary Chain z płyty „Damage & Joy” (2017). Artystka wydała także cover „Voices Carry” z repertuaru Til Tuesday.

Poza karierą muzyczną, Sky Ferreira jest aktywna również na polu filmowym. Można było zobaczyć ją m.in. w takich tytułach jak „Baby Driver”, „Skarbiec”, „Elvis & Nixon”, „Władcy chaosu”, „The Green Inferno” czy „American Woman”. Artystka wystąpiła również w nowych odcinkach „Twin Peaks”, które miały swoją premierę w 2017 roku. Fani kultowego serialu bardzo docenili jej postać, a dialog o pingwinie zapisał się jako jeden z najbardziej pamiętnych momentów trzeciego sezonu.

Debiutancki album Sky „Night Time, My Time” trafił do podsumowań najlepszych wydawnictw 2013 roku w takich mediach jak „The New York Times”, Stereogum, NPR, „The New Yorker”, Pitchfork, „Rolling Stone”, „The Guardian”, Complex i wielu innych.

Polecane

Share This