Skąd słaby wynik White’a 2115 na Olisie? SBM Label publikuje oświadczenie

Wytwórnia wyjaśnia przyczynę rozczarowującego rezultatu osiągniętego przez jej podopiecznego.


2019.11.09

opublikował:

Skąd słaby wynik White’a 2115 na Olisie? SBM Label publikuje oświadczenie

foto: P. Tarasewicz

W najnowszym wydaniu Olisu znalazło się aż 18 nowości. Wśród wydawnictw debiutujących w zestawieniu znalazł się m.in. „Młody książę” White’a 2115. Reprezentant SBM Labelu wszedł jednak na listę z wynikiem znacznie poniżej oczekiwań zarówno jego jak i wytwórni i fanów. Dlaczego White znalazł się ze swoim drugim krążkiem zaledwie na 16. miejscu? SBM wyjaśnia, że to błąd ZPAV-u, który nie uwzględnił w tym przypadku preorderu.

W nowym notowaniu OLiS album White’a – „Młody książę” znalazł się na 16. pozycji. Tak niska lokata wynika z nieuwzględnienia przez ZPAV (Związek Producentów Audio – Video) przesłanego przez nas raportu sprzedaży fizycznej “Młodego księcia” w SBM Store – zarówno jeśli chodzi o preorder, jak i zamówienia standardowej wersji albumu. W praktyce oznacza to, że zliczona została tylko sprzedaż w EMPIK.

Dostaliśmy informację, że w przypadku zaliczenia raportu, album na pewno znalazłby się w pierwszej piątce zestawienia (z dokładnością do pięciu miejsc, bo ZPAV obowiązuje tajemnica). Związek poinformował nas, że nie ma możliwości korekty zestawienia.

ZPAV jako przyczynę błędu wskazuje nieotrzymanie raportu, choć mamy potwierdzenie wysłania go. Najwyraźniej zawiodły kwestie techniczne. Dostaliśmy zapewnienie, że sprzedaż z SBMStore zostanie uwzględniona w kolejnym notowaniu.

Po ludzku jest nam po prostu przykro. Oczywiście „to tylko liczba”, ale na sukces tego albumu pracowaliśmy całym zespołem od kilku miesięcy. W tej sytuacji możemy jedynie przeprosić White’a oraz wszystkich jego słuchaczy i podziękować za wsparcie w ostatnim czasie – czytamy w oficjalnym oświadczeniu SBM Labelu.

Polecane

Share This