Slash ft. Myles Kennedy z & The Conspirators z pierwszym singlem zapowiadającym nowy album


2021.10.25

opublikował:

Slash ft. Myles Kennedy z & The Conspirators z pierwszym singlem zapowiadającym nowy album

fot. Austin Nelson

Po dekadzie i czterech albumach w karierze, Slasha z Mylesem Kennedym i Konspiratorami nie powstrzymały żadne przeszkody, które stanęły im na drodze – włącznie z globalną pandemią. Formacja ogłosiła dzisiaj, że ich nowy album zatytułowany “4” ukaże się 11 lutego 2022 roku za pośrednictwem Gibson Records we współpracy z BMG. “4” to piąty solowy album Slasha i czwarty nagrany z jego zespołem, w skład

“4” to żywiołowy rockowy album napędzany przez zapadające w pamięć gitarowe zagrywki, zniewalające melodie, chwytliwe refreny i potężne riffy; opiera się też na wcześnejszych dokonaniach zespołu. Ta specyficzna wrażliwość pojawia się od razu w utworze otwierającym album i jednocześnie w pierwszym singlu „The River Is Rising”, który dziś ma swoją radiową premierę. Oficjalny teledysk do „The River Is Rising” – nakręcony w centrum Los Angeles przez reżysera Gibson TV Todda Harapiaka.

Slash tak opisuje powstawanie utworu „The River Is Rising”: – Na płycie są dwie lub trzy piosenki, które zostały napisane podczas pandemii; wszystko inne zostało napisane wcześniej. ‚The River is Rising’ była jedną z ostatnich piosenek, które napisałem przed rozpoczęciem pre-produkcji, a ponieważ była tak świeża i miała w sobie pewien groove i energię, była pierwszym utworem, który wzięliśmy na warsztat. To najnowszy utwór na płycie, a jeśli chodzi o część z podwójnym czasem, to było to coś, co wymyśliłem i dodałem na końcu aranżacji. Potem, kiedy byliśmy już w RCA, Dave Cobb zasugerował, żebyśmy zrobili to zaraz po przerwie. Więc od razu przeszliśmy do szybkiej części, a ja po prostu zacząłem grać solo na gitarze. To była jedna z tych sytuacji, kiedy jamowaliśmy, próbując wyłowić aranżację, i to się po prostu stało.

Myles Kennedy dodaje: – W tekście poruszana jest kwestia tego, w jaki sposób ludzie mogą być poddawani praniu mózgu lub indoktrynacji przez jakiś niebezpieczny pomysł. Kiedy kilka razy w kółko nagrywaliśmy demo, byłem pewien, że mamy numer otwierający album. Dla mnie to ważny utwór.

Slash wraz z zespołem przemierzył cały kraj aż do Nashville, gdzie nagrał nowy album w historycznym RCA Studio A z producentem Dave’m Cobbem (Chris Stapleton, John Prine, Jason Isbell, Brandi Carlile), odkrywając nowe, oszałamiające brzmienie i styl, a wszystko to uchwycone zostało na żywo w studio. Cobb podzielał pragnienie zespołu, aby nagrać utwory na żywo w studio, włączając w to solówki gitarowe i wokale – co wydarzyło się po raz pierwszy w przypadku tej grupy. Poprzednie albumy zespołu z ostatniej dekady, “Apocalyptic Love”, “World on Fire” i “Living The Dream”, kontynuowały zwyżkową trajektorię – wszystkie osiągnęły Top 5 na amerykańskim Billboardzie i dotarły na Top 10 na 12 głównych listach przebojów na całym świecie. Do tej pory trzy albumy SMKC zdobyły 10 kolejnych Top 5 singli radiowych, zapoczątkowały wyprzedane światowe trasy koncertowe i przyniosły Slashowi z zespołem największe uznanie krytyków w ich karierze, a ich ostatni krążek “Living The Dream” (2018) został wyróżniony przez m.in. Los Angeles Times, Classic Rock, Guitar World, Loudwire, LA Weekly i uznano ten album za najlepszy zbiór utworów do tej pory w karierze grupy.

Zespół uruchomił też preorder płyty. Wydawnictwo dostępne będzie w następujących formatach: Deluxe Vinyl Box Set, który zawiera winylową, rozkładaną kopertę w czterech kolorach (czarnym, czerwonym, niebieskim i fioletowym), losowo rozmieszczoną w lustrzanej karcie O-card. Każdy winyl to 140g czarny winyl, do którego dołączona jest kostka, a także Mini-Gitara Axe Heaven Custom Limited Edition „4” Slash Les Paul, CD softpack w jednym z czterech powyższych kolorów (również wybrany losowo) z O-card i kostką, kaseta zawierająca ekskluzywną 4-utworową próbę zarejestrowaną na żywo, zatytułowaną „Live Rehearsal Tape 5/28/21”, 36-stronicowy photobook z wywiadem z SMKC i odręcznie napisanymi tekstami, haftowana naszywka, podpisana litografia i puszka z „4” kostkami gitarowymi Slasha. Dostępny jest również Deluxe CD Box Set, pełny album na kasecie magnetofonowej oraz standardowe pakiety winylowe i CD. Aby zobaczyć pełną gamę dostępnych pakietów płyty “4”, wystarczy wejść na slashonline.com.

Nowa płyta Slasha z zespołem jest też wyjątkowa z jeszcze jednego względu – jest to pierwszy w historii album, który wydany będzie w nowej wytwórni Gibson Records, siedziba tej wytwórni znajduje się w rodzinnym mieście kultowej amerykańskiej marki instrumentów Gibson – Music City, Nashville, TN. W świetle 30-letniego partnerstwa pomiędzy Gibsonem a zdobywcą nagrody GRAMMY i nominowanym do Rock and Roll Hall of Fame Slashem, nie bez znaczenia jest fakt, że nowy album “4” Slash ft. Myles Kennedy z & The Conspirators zostanie wydany za pośrednictwem Gibson Records – we współpracy z BMG.

Kolejnym przełomowym posunięciem, Gibsona będziecie upamiętnienie pierwszego studyjnego albumu Slash ft. Myles Kennedy z & The Conspirators w Gibson Records, pierwszym w historii limitowanym pakietem gitarowym Slash Les Paul Standard 4 Album Edition, który ukaże się 11 lutego 2022 roku, w dniu premiery płyty. Tylko 250 gitar Slash Les Paul Standard 4 Album Edition zostanie udostępnionych na światową premierę na gibson.com oraz u wybranych autoryzowanych dealerów Gibsona. Wyjątkowy pakiet gitarowy zawiera również nowy album SMKC „4” na winylu z ekskluzywnym etui wewnątrz, które mieści winyl, puszkę z kostkami gitarowymi „4” w różnych kolorach (8 sztuk), podpisany portret zespołu SMKC oraz naklejkę „4”.

Slash ft. Myles Kennedy z & The Conspirators rozpoczną północnoamerykańską trasę koncertową 8 lutego w Portland, OR i zagrają w 28 miastach, w tym Los Angeles, Nowym Jorku, Bostonie, Filadelfii, Chicago, Denver, Nashville, Dallas, Austin, Houston itd., zanim zakończą ją 26 marca w Orlando, FL.

Fani ze Spotify będą mieli dostęp do biletów na trasę SMKC w przedsprzedaży o 10:00 rano czasu lokalnego we wtorek, 26 października. Posiadacze karty American Express® mogą nabyć bilety na wybranych rynkach od środy, 27 października od godziny 10 rano czasu lokalnego do czwartku, 28 października, godz. 22.00 czasu lokalnego. Bilety trafią do sprzedaży publicznej o godzinie 10:00 rano czasu lokalnego w piątek, 29 października.

Polecane

Share This