Slipknot pierwszą gwiazdą Mystic Festivalu


2018.10.23

opublikował:

Slipknot pierwszą gwiazdą Mystic Festivalu

foto: mat. pras.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że po dłuższej przerwie na koncertową mapę wraca Mystic Festival, dziś poznajemy pierwszą gwiazdę. Organizatorzy zaczynają najlepiej, jak to możliwe, bo od przedstawienia jednego z headlinerów. Pierwszą gwiazdą przyszłorocznego Mystic Festivalu będzie Slipknot.

Impreza odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2019 w TAURON Arenie Kraków oraz w otaczającym halę Parku Lotników, gdzie znajdą się druga scena oraz miasteczko festiwalowe. Sprzedaż biletów na festiwal ruszy 29 października o 10:00.

Slipknot powstał w drugiej połowie lat 90. w mieście Des Moines w amerykańskim stanie Iowa. Grupa ma na koncie 10 nominacji do nagrody Grammy (wygrana w 2006 r. za utwór „Before I Forget”), a na jej koncie są 44 złote płyty oraz 13 platyn. Teledyski zespołu na YouTube zanotowały do tej pory ponad 2,5 miliarda wyświetleń.

Ostatni album kapeli „.5: The Gray Chapter” zadebiutował w pierwszej piątce zestawień najlepiej sprzedających się płyt w 19. krajach (USA #1, Japonia #1, Wielka Brytania #2, Australia #1, Rosja #1, Niemcy #2), a status złotej lub platynowej płyty zyskał w dziewięciu państwach.

Grupa pracuje obecnie nad nowym albumem, który do sklepów w 2019 roku.

Polecane


Share This