Słodka i elegancka Tash Sultana


2021.01.25

opublikował:

Słodka i elegancka Tash Sultana

„Sweet & Dandy” to już piąty singiel zapowiadający „TERRA FIRMA”. Numer opowiada o procesie oczyszczania samego siebie z negatywnych emocji i rzeczy, które Cię rozpraszają. To utwór o życiu teraźniejszością i byciu sobą.

Tytuł albumu jest inspirowany chęcią spowolnienia procesu masowej konsumpcji i odzyskania dawnego punktu odniesienia. „TERRA FIRMA” to płyta o pewności siebie. Jest rejestracją momentu autorefleksji.

Okazuje się, że potrzebuję wytworzyć sobie własną przestrzeń, żeby znów poczuć się jak człowiek. Zanurzam się wtedy we własnej świadomości i znajduję miejsce pełne spokoju, dzięki któremu mogę napisać ten album – mówi Tash.

„TERRA FIRMA” jest projektem, w którym Tash Sultana pod względem duchowym powraca do swoich korzeni i przypomina sobie, co to znaczy żyć naprawdę. W singlach, między innymi w wymownym „Greed”, czy czarującym „Beyond The Pine”, Tash ukazuje swoją różnorodność i to, jak zręcznie potrafi łączyć gatunki takie jak soul, funk, r&b, folk, rock oraz hip hop. Prawie każdy utwór na „TERRA FIRMA” został skomponowany, zaaranżowany, wykonany, wyprodukowany i zmiksowany przez Tash. Jednak tym razem na płycie nie brakuje kolaboracji. Pracowali przy niej także australijski muzyk Matt Corby oraz producent Dann Hume (Courtney Barnett, Amy Shark, Angus & Julia Stone).

SPRAWDŹ TAKŻE: Mel C ze Spice Girls zagrała w klipie wschodzącej gwiazdy z Wielkiej Brytanii

Głównym celem przy nagrywaniu „TERRA FIRMA” było stworzenie muzyki, która płynie prosto serca. Jeśli nagrywasz w ten sposób, to nie może Ci się nie udać. Bardzo chcę, żeby podobało mi się to co wypuszczam… Zależy mi, by czuć się lepiej, być lepszą wersją siebie, dawać lepsze show, grać lepiej i śpiewać lepiej. Po prostu być lepszym artystą.

Oficjalny debiut Tash miał miejsce dwa lata temu i od tego czasu kariera Tash nie zwalnia tempa. Ponad miliard streamów na świecie, 500 000 sprzedanych biletów, koncerty na scenach festiwalów Coachella, Lollapalooza, Governer’s Ball, Bonnaroo, Austin City Limits oraz liczne występy w amerykańskiej telewizji – to wszystko sukcesy Tash z ostatnich 24 miesięcy.

Debiutancki album Tash Sultana „Flow State” został nominowany do 6 nagród ARIA, w tym nagrody dla najlepszego albumu blues/muzyka korzeni, a single „Jungle” i „Notion” zdobyły w Australii certyfikat podwójnej platyny.

OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez CGM.PL (@cgm.pl)

Polecane

Share This