Słoń: „Jeśli masz buracki ryj, to obojętnie jak będziesz nawijać, dalej będziesz typem z burackim ryjem”

Jakie cechy powinien mieć dobry raper?


2020.04.06

opublikował:

Słoń: „Jeśli masz buracki ryj, to obojętnie jak będziesz nawijać, dalej będziesz typem z burackim ryjem”

fot. kadr z wideo

Przy okazji promocji epki „Sick6Six” Słoń, Skits Vicious, Jay Reaper, a także towarzyszący im w trasie Floral Bugs i Profesor Smok odwiedzili Wrocław, gdzie poza występem w Zaklętych Rewirach udzielili wywiadu Antone’owi z AA TV. Łączony wywiad rozpoczyna się od pytania o to, jakie cechy powinien mieć dobry raper.

Charyzmę, wyobraźnię jakąś tam. Składnię też powinien posiadać, aczkolwiek uważam, że nie wszystkie techniczne rzeczy, zasób słów zawsze się sprawdza, ponieważ są raperzy, którzy mogą używać prostych rymów, prostego języka, mają taką charyzmę, że rozp***ają – ocenia Słoń.

Raper przyznaje, że sukces na scenie zależy jednak przede wszystkim od tego, czy artysta ma „to coś”.

Kiedyś słyszałem taką opinię i gdzieś się z nią zgadzam, że jest od naje***nia dobrych raperów, którzy nie robią na tym pieniędzy. Są prze***ani technicznie, lirycznie – wszystko co chcesz. Są naprawdę megakozakami, a nie zarobili złotówki na muzyce, bo po prostu się to nie sprawdza. Nie biorę tego 1:1, że istnieje jakaś aura, że ktoś świeci, ale uważam, że istnieje coś takiego, że jeżeli wejdziesz do pokoju, masz buracki ryj, to obojętnie jak będziesz nawijać, dalej będziesz typem z burackim ryjem. Nikt ciebie nie kupi. Wydaje mi się, że jest coś takiego, że ludzie cię kupują. To jakiś charakter. To powinien mieć raper – stwierdza Słoń.

Sprawdź też: Klasyki polskiego rapu w świetnych cenach

 

Polecane

Share This