Słoń: „Początkowo byliśmy bardzo niezadowoleni z tego, jak rozprzestrzeniło się WSRH”

"Po czasie zrozumiałem, że tak jest ze wszystkim".


2021.10.13

opublikował:

Słoń: „Początkowo byliśmy bardzo niezadowoleni z tego, jak rozprzestrzeniło się WSRH”

fot. mat. pras.

„To nie jest hip-hop. Rozmowy IV” zbliża się wielkimi krokami. Kolejna odsłona wyjątkowej książki ukaże się na rynku pod koniec tego miesiąca, a dziś do znakomitego składu rozmówców (m.in. Avi, DJ Decks, Małpa, VNM) dołączył Słoń – jeden z najbardziej charakterystycznych raperów na scenie, współtwórca WSRH i założyciel labelu Brain Dead Familia.

Wywiad z artystą został przeprowadzony w kwietniu w Poznaniu i trwał cztery i pół godziny, co przełożyło się na 22-stronicowy materiał o objętości blisko 49 000 znaków. Podczas spotkania Słoń opowiedział Jackowi Balińskiemu między innymi o tym, co zrobił po zarobieniu dziesięciu tysięcy złotych na „Chorych melodiach”, dlaczego po kilku latach zaprzestał gry na pianinie, jak uporał się z kryzysem ćwierćwiecza oraz dlaczego czuł się przytłoczony przy drugiej „Demonologii”.

Na pytanie, jak zareagował z Shellerem na rozprzestrzenienie się akronimu WSRH, odpowiedział: – Jak zdaliśmy sobie sprawę z tego, co się dzieje, to początkowo byliśmy bardzo niezadowoleni. Po czasie zrozumiałem jednak, że tak jest ze wszystkim. Dla przykładu: otwiera się nowy klub. Klub jest niszowy i przychodzi do niego sto osób, które są z towarzystwa (…), po czym bywalcy klubu zaczynają mówić o nowym miejscu swoim znajomym, przekonując, że grają tam najlepsi DJ-e i w ogóle jest super; klub nie musi wydać choćby grosza na reklamę. Nagle się okazuje, że po dwóch miesiącach ze stu osób zrobiło się tysiąc, a po roku – trzy tysiące. To, co było alternatywne, staje się totalnym mainstreamem. Dłuższy fragment wywiadu jest dostępny na stronie wydawnictwa No Dayz Off.

Z pełną treścią rozmowy będzie można zapoznać się już 29 października, kiedy to odbędzie się premiera „To nie jest hip-hop. Rozmowy IV”. Czwarta część książki kontynuuje tradycje poprzedniczek, goszcząc na swoich łamach zarówno popularnych raperów, jak i mniej medialnych, ale równie istotnych: producentów, DJ-ów czy wydawców. Dwaj ostatni zaproszeni goście zostaną ujawnieni na profilach @tnjhhrozmowy w najbliższe czwartek oraz niedzielę. Dotychczas ogłoszeni zostali Abradab, Avi, DJ Decks, Emade, Falcon1, Gruby Mielzky, Juras, Jakub i Paweł Krok, Małpa, Marta Nizio-Siara, Słoń, Tymon oraz VNM.

Książkę możecie zamówić na tej stronie.

Polecane

Share This