slowthai i A$AP Rocky łączą siły we wspólnym kawałku


2021.01.08

opublikował:

slowthai i A$AP Rocky łączą siły we wspólnym kawałku

„TYRON” to następca świetnie przyjętego debiutu „Nothing Great About Britain”. Nowy album slowthaia zostanie podzielony na dwie części – pierwsza jest rapowa, bardziej energetyczna i bezczelna. Druga to raper w bardziej refleksyjnym wydaniu. Do tej pory slowthai ujawnił dwa single z tej drugiej odsłony albumu – „nhs” oraz „feel away” ft. James Blake & Mount Kimbie. „MAZZA” w duecie z A$AP Rockym to pierwszy przedsmak tego, co pojawi się na bardziej dynamicznej odsłonie „TYRONA”. Za produkcję singla odpowiadają slowthai oraz SAMO („T N Biscuits”, „nhs”). Charakterystyczny flow slowthaia, wstrząsający bas oraz niepodrabialne flow Rocky’ego dają imponujące rezultaty. Do utworu powstał również teledysk.

„TYRON” powstał na przekór bardzo niesprzyjającym okolicznościom, w których ocenianie, wyszydzanie oraz upraszczanie są na porządku dziennym. slowthai nie poddaje się takim prostym mechanizmom działania, a zamiast tego jest chętny do zgłębiania tematów samotności, tożsamości, samoakceptacji oraz trudności w przeobrażaniu się w indywidualistę. W przeciwieństwie do politycznego wydźwięku debiutanckiego albumu „Nothing Great About Britain”, który zabrał słuchaczy w podróż przez burzliwą młodość slowthaia i jego stosunek do życia w Wielkiej Brytanii, ta kontynuacja w postaci „TYRON” to melodyjne zanurzenie się w rozległym krajobrazie uczuć rapera. Jego umiejętność znoszenia niedoskonałości i sprzeczności sprawia, że „TYRON” jest albumem będącym przeciwieństwem kultury czystości. To opór przeciwko narzucaniu moralnych ideałów oraz wszechobecnego przekonania o własnej nieomylności, które sprawiają, że stajemy się podatni na wiele fałszywych tropów.

Co odświeżające to fakt, że w „TYRON” slowthai nie boi się chaosu. Jeśli już, przypomina nam, aby pogodzić się w pewnym stopniu z wewnętrznym chaosem. Zachęca do ewolucji, tworzenia oraz uczenia się w ten sposób. Album to antidotum na świat pełen ograniczających oczekiwań oraz wypolerowanych wirtualnych światów, które często utożsamiane są błędnie z rzeczywistością. To wezwanie, by aspirować do pełni, a nie dobra. Jak mówi Ty, jeśli potrafisz „kochać świat za jego wady, nigdy nie będziesz rozczarowany”. slowthai pokazuje, że jeśli przestaniemy szukać perfekcji, będziemy mogli odkryć własne skarby oraz, analogicznie, jeśli odnajdziemy piękno w niedoskonałościach, będziemy mogli docenić ludzi za to, jakimi naprawdę są, a nie żywić do nich negatywne uczucia za to, kim nie są.

Premiera „TYRON” zaplanowana jest na 5 lutego 2021.

Tracklisting:
DISC 1
1. 45 SMOKE
2. CANCELLED (feat. Skepta)
3. MAZZA (feat. A$AP Rocky)
4. VEX
5. WOT
6. DEAD
7. PLAY WITH FIRE

DISC 2
1. i tried
2. focus
3. terms (feat. Dominic Fike & Denzel Curry)
4. push (feat. Deb Never)
5. nhs
6. feel away (feat. James Blake & Mount Kimbie)
7. adhd

Polecane

Share This