Słuchacze doszukują się w okładce wydawnictwa Żabsona plagiatu. Raper odpowiada i wyjaśnia koncepcję


2020.11.24

opublikował:

Słuchacze doszukują się w okładce wydawnictwa Żabsona plagiatu. Raper odpowiada i wyjaśnia koncepcję

fot. P. Tarasewicz

Po piątkowej premierze singla „Aromatyczne przyprawy” z gościnnym udziałem Maty, wczoraj ruszył preorder nowego wydawnictwa Żabsona. Okładka „Ziomalskiego mixtape’u” wywołała wśród słuchaczy dyskusję o tym, czy nie jest nazbyt podobna do „Savage Mode II” 21 Savage’a i Metro Boomina. Artysta odpiera zarzuty o plagiat, zauważając po pierwsze, że ilustracja zdobiąca jego mixtape jest po prostu charakterystyczna dla rapu z południa Stanów, a po drugie, że jeśli już, to inspiracją do jej powstania było nie „Savage Mode II”, a „MP Da Last Don” Mastera P.

Ostatnio tyle gadałem o tym, że ludzie nie mają pojęcia o kulturze, a tu szybki przykład. Zarówno moja okładka jak i okładka 21 Savage’a jest inspirowana No Limit Records i okładkami Pen & Pixel. Ludzie, którzy piszą, że odgapiłem tę okładkę, nie mają zielonego pojęcia o estetyce, którą jest ona inspirowana.

Takich okładek były setki, a moja i 21 Savage’a różnią się kompozycją jak „Bitwa pod Grunwaldem” i „Mona Lisa” xD – skomentował Żabson.

Sprawdź też: Żabson i Mata czytają komentarze na swój temat. Raperzy oceniają, kto mógłby ich pokonać w paleniu

Raper przywołał inny przykład z rodzimego podwórka – nadchodzącego „Phantoma” Kobika, tłumacząc fanom, że to również przykład inspiracji południem Stanów.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Żabson (@zabsonziomal)

Polecane

Share This