Slum Village w Warszawie


2012.07.12

opublikował:

Slum Village w Warszawie

Po sukcesie zorganizowanej wspólnie imprezy premierowej projektu Niewidzialna Nerka, Rap History Warsaw oraz S1 Warsaw mają przyjemność zaprosić na wydarzenie inaugurujące nowy wspólny cykl „Welcome 2 Detroit”. Inicjatywa ma na celu przybliżenie artystów reprezentujących hip-hopową scenę tego kultowego miasta. Otwarciem cyklu będzie pierwszy koncert w naszym kraju legendarnej grupy, definiującej brzmienie Motor City aka Motown aka Detroit – Slum Village.

Zespół założony w 1996 roku przez trzech przyjaciół z podwórka: Baatina, T3 oraz rapera i producenta Jay Dee aka J Dilla, wprowadził Detroit na rapową mapę Stanów Zjednoczonych. Po początkowym okresie uznania głównie w podziemiu, dzięki współpracy z A Tribe Called Quest, grupa z Motown wzbudziła powszechne zainteresowanie, definiując jednoznacznie swój charakterystyczny styl.

Bezsprzecznie szczytową formę składu prezentuje album „Fantastic, Vol.2”, na którym gościli tacy artyści jak D`Angelo, Busta Rhymes, Pete Rock, Common i oczywiście Q-Tip. Ten ostatni razem z Ali Shaheed Muhammadem (ATCQ) i Jay Dee współtworzył kolektyw producencki The Ummah, który przyczynił się do rozwoju późniejszej solowej kariery J Dilla.

W drugim okresie działalności, po odejściu Dilla, skład zespołu zasilił inny charakterystyczny artysta z Detroit – Elzhi. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na wydanym z jego udziałem albumie „Trinity (Past, Present and Future)” w 2002 znalazł się hit „Tainted” z gościnnym udziałem Dwele.

Pomimo tragicznych wydarzeń, które dotknęły członków podstawowego składu (przegrana walka z chorobą J Dilla i śmierć Baatina w 2009 roku), zespół nadal koncertuje, reprezentując godnie rozpoznawalny, nonszalancki styl. Aktualnie, razem z obecnym od początku T3, na scenie występuje znany z kariery solowej brat Jay Dee – Illa J oraz Young RJ.

Warszawski koncert tej wyjątkowej grupy będzie miał nietuzinkową oprawę. Slum Village wystąpi na tarasie klubu h2o usytuowanego nad brzegiem Wisły od strony Saskiej Kępy, w iście kurortowym anturażu. Palmy, piasek, leżaki, sąsiedztwo basenów i deskorolkowej rampy pozwolą poczuć wakacyjną atmosferę, a zamontowane zadaszenie uchroni przed ryzykiem deszczu.

Support i afterparty zapewnią didżeje związani z Rap History Warsaw i S1 Warsaw, a także zaproszeni na tę okazję specjalni goście, jak młody żeński zespół coverujący tej nocy klasyczne utwory z Motown – Whattagirlz oraz mieszkający na stałe poza Polską, legendarny DJ Jan Mario (1kHz / Trzyha / Warszafski Deszcz / Polfader). Na barze nie zabraknie promocji, a nietypowe umieszczenie sceny i plażowy wystrój dopełnią atmosferę.

21 lipca 2012 – Warszawa

SLUM VILLAGE (Detroit / USA)

Rap History Warsaw Crew

S1 Warsaw Crew

Whattagirlz Live

DJ Jan Mario

gościeh2o Club & Beach

Wał Miedzeszyński 407

Wstęp: 20 zł

Polecane

Share This