Small Talk Katy Perry


2019.08.11

opublikował:

Small Talk Katy Perry

Katy Perry prezentuje drugi singiel w 2019 – „Small Talk”. Błyszczący utwór to przejmująca opowieść o dystansie emocjonalnym, który dzieli dwie niegdyś bliskie sobie osoby.

Katy śpiewa:

„Mieliśmy rozmowy o wieczności, teraz gadamy o pogodzie, ok / Po prostu nie mogę w to uwierzyć / Błyskawicznie zamieniliśmy się z kochanków w obcych”.

Katy napisała nowy singiel do spółki z Johanem Carlssonem, Charliem Puthem i Jacobem Kasherem Hindlinem. Carlsson i Puth odpowiadają również za produkcję.

„Small Talk” to następca letniego przeboju Katy Perry, „Never Really Over” – pierwszego premierowego solowego utworu artystki od 2017 roku. „Never Really Over” okazał się najlepszym debiutem Katy w serwisach cyfrowych w dotychczasowej karierze i w Stanach ma już status złotej płyty.

„Euforyczny hymn o rozstaniu (…), w którym Katy Perry wraca lepsza niż kiedykolwiek” – zachwycali się dziennikarze magazynu „PAPER”. Oficjalny klip do piosenki zgromadził ponad 80 mln wyświetleń.

Katy Perry otrzymała niedawno niezwykle ważne wyróżnienie od RIAA – 100 millionów wyróżnień dla singli. Tym samym artystka dołączyła do niezwykle elitarnego grona; wyróżnienie to posiadają Drake, Rihanna, Taylor Swift oraz Eminem. Pełne zestawienie dostępne jest pod tym adresem.

Katy Perry w 2008 roku wydała przełomowy w karierze album „One of the Boys”. Ugruntowaniem światowego sukcesu okazał się kolejny krążek, „Teenage Dream” (2010). Za jego sprawą wokalistka wyrównała wynik Michaela Jacksona i mogła poszczycić się pięcioma singlami na pierwszym miejscu Billboard Hot 100 („California Gurls”, „Teenage Dream”, „Firework”, „E.T.”, „Last Friday Night”). „PRISM” z 2013 zadebiutował na szczycie list iTunes w stu krajach, a na całym świecie sprzedał się w liczbie przekraczającej 12,5 mln egzemplarzy. „WITNESS”, czwarty album gwiazdy, zadebiutował na 1. miejscu Billboard Top 200 i szczycie iTunes w 46 krajach. Ustanowił rekord dla najlepszego albumu wokalistki w 2017 roku. Platynowy, główny singiel z wydawnictwa – „Chained To The Rhythm” – ma ponad miliard streamów na całym świecie, a klip jest najpopularniejszym teledyskiem kobiecym w VEVO. Klip do „Bon Appetit” osiągnął 14,2 mln wyświetleń w dobę po premierze, co stanowi najlepszy wynik w dotychczasowym dorobku Katy. Na całym świecie „WITNESS” zgromadziło ponad 2 miliardy streamów i sprzedało się w nakładzie 2 mln egzemplarzy.

W trakcie 10 lat w Capitol Records, Katy Perry zgromadziła 35 miliardów streamów, 45 mln sprzedanych albumów i 135 mln sprzedanych singli. Artystka nie tylko bije rekordy na listach przebojów, ale też aktywnie udziela się charytatywnie. Jest ambasadorką UNICEFu. Za swoją działalność otrzymała nagrodę Audrey Hepburn Humanitarian Award (2016). Gwiazda bardzo aktywnie wspiera również społeczność LGBTQ+.

Polecane

Share This