Smif-N-Wessun coraz bliżej


2011.06.02

opublikował:

Smif-N-Wessun coraz bliżej

Dzięki wspólnej inicjatywie organizatorów A Pamiętasz Jak? oraz Rap History Warsaw – dwóch najpopularniejszych cyklów imprezowych w stolicy – już 4 czerwca Tek i Steele zagrają specjalny koncert w klubie 1500m2 na warszawskim Powiślu (ul. Solec 18). Przed występem gwiazdy wieczoru publikę rozgrzeją: Warszafski Deszcz, a także Diox, promujący świeżo wydany z Returnersami album „Logika gry”. O dobry nastrój przed koncertami zadba DJ Anusz (RHW), zaś o afterparty zatroszczy się DJ Kebs (HIFI Banda, Squeeze That!).


Smif-N-Wessun zawładnęli umysłami fanów undergroundowego hip-hopu dokładnie w połowie lat 90., kiedy to na rynku ukazał się ich debiutancki krążek – „Da Shinin`” – wyprodukowany przez Da Beatminerz. Osiągnięty street credit i ogromna popularność stały się nieoczekiwanie źródłem kłopotów z prawem. Producent broni palnej ze Springfield w stanie Massachusetts – od którego Tek i Steele „pożyczyli” nazwę – pozwał duet o bezprawne użycie zastrzeżonego znaku handlowego. Nie chcąc płacić „rewolwerowcom” gigantycznego odszkodowania panowie przemianowali swój zespół na Cocoa Brovaz i pod tym szyldem wydali kolejny longplay – „Rude Awakening” – ponownie wspierani za konsoletą przez DJ`a Evil Dee i spółkę. Więzy przyjaźni łączące S&M z Black Moonem, Heltah Skeltah i Originoo Gunn Clappaz zmaterializowały się w 1997 roku w postaci klasycznego albumu „For The People”, sygnowanego logiem Boot Camp Clik. Późniejsze wspólne projekty to płyty: „The Chosen Few” (2002), „The Last Stand” (2006) oraz „Casualties of War” (2007). Tymczasem w 2004 roku Tek i Steele mogli już powrócić do starej nazwy. Najpierw przy okazji wydania „Reloaded”, a następnie – 3 lata później – podczas premiery „The Album”. Obecnie duet pracuje nad kolejnym studyjnym materiałem, który zostanie w pełni wyprodukowany przez legendarnego Pete Rocka. Premiera „Monumental” zapowiadana jest już na 28 czerwca!


Sobota, 04.06.2011

Klub 1500m2, ul. Solec 18

Start imprezy: 21:00

Wejście od 18 roku życia

Bilety:

przedsprzedaż – 49 PLN

w dniu koncertu – 59 PLN

Sprzedaż wejściówek ruszyła we wtorek 24 maja -> do nabycia w sklepach: California Skateshop, Galeria Koloru, Serum Global, Side One, Wax Box.

Polecane

Share This