Smolik z Markiem Ronsonem na Roxy Festival 2011


2011.06.15

opublikował:

Smolik z Markiem Ronsonem na Roxy Festival 2011

Andrzej Smolik to jeden z najbardziej utalentowanych polskich muzyków, kompozytorów i producentów, z którym współpracują takie sławy jak Victor Davies czy Emmanuelle Seigner. Multiinstrumentalista, którego znakiem rozpoznawczym są łagodne brzmienia i piękne melodie. Na swoim koncie ma 4 solowe albumy. Każdy utwór to oddzielna historia, opowieść interpretowana przez zaproszonego gościa. Na ostatnim albumie wydanym jesienią ubiegłego roku pośród takich właśnie interpretatorów znaleźli się m.in. Emmanuelle Seigner, Fox, Gaba Kulka, Natalia Grosiak, znany z koncertów Smolika Sqbass oraz egzotyczny Joao T. De Sousa. Jego koncerty o spektakularne show, misternie zaprojektowane i pełne niecodziennej energii.

Natomiast Mark Ronson and The Business Intl to projekt firmowany przez artystę, który mistrzowsko łączy różnorodne stylistycznie nurty: hip– hop, rock, elektronikę, disco czy indie, tworząc w ten sposób świeży, alternatywny mix. Taka właśnie jest konwencja najnowszej płyty „Record Collection”. W Parku Sowińskiego w Warszawie Mark Ronson wystąpi na żywo z towarzyszeniem wybitnych instrumentalistów i wokalistów. Do współpracy przy płycie zaprosił niesamowitą brygadę znakomitych muzyków. W efekcie można na niej usłyszeć różnorodne i charakterystyczne wokale: Simona Le Bon (Duran Duran), D`Angelo, Boy`a George`a, Ghostface`a Killaha, Andrew Wyatt’a (Miike Snow). Już dziś wiemy, że niektórzy z nich pojawią się podczas warszawskiego koncertu.

Podczas Roxy Festival 2011 zagrają także Neo Retros – pierwsi w historii laureaci Nagrody Publiczności  i Nagrody Jury jednocześnie tegorocznego konkursu Trendy. Ich muzyka jest syntezą tradycyjnych akustycznych dźwięków z gitarą elektryczną, wysublimowaną elektroniką, a czasem nawet baglamą        i klawesynem, połączeniem nowoczesnych dźwięków z klasyczną strukturą piosenki.

Roxy Festival to zupełnie nowe i świeże wydarzenie muzyczne. 15 lipca 2011 na scenie Parku Sowińskiego pojawią się niekonwencjonalni artyści, muzyczni eksperymentaliści, którzy odbiegając od stricte komercyjnego nurtu, tworzą brzmienia nowoczesne i porywające.

Roxy Festival jest najmłodszym dzieckiem jednej z najbardziej charakterystycznych i wyrazistych stacji radiowych w Polsce – Radio Roxy, które na co dzień sięga po ambitne, alternatywne projekty i muzykę, jakiej nie grają inne stacje. Radia, które wyznacza trendy i od lat realizuje nietypowe przedsięwzięcia muzyczne. Zasłynęło unikatowym „Najmniejszym Koncertem Świata”, zaś kwintesencją stacji są hasła: „POPISDEAD” oraz „Gramy po bandzie”. Niektórzy zawartość muzyczną Radia Roxy określają jako muzykę europejskich festiwali.

Polecane

Share This