Snoop Dogg inwestuje w szwedzką firmę należącą do Polaka

W związku z nową inwestycją Snoop... zmienił pseudonim.


2019.01.19

opublikował:

Snoop Dogg inwestuje w szwedzką firmę należącą do Polaka

fot. P. Tarasewicz

Snoop Dogg stanie się akcjonariuszem szwedzkiej firmy Klarna, wycenianego na 2,5 mld dolarów “pierwszego na świecie banku technologicznego” nazywanego następcą PayPala. Założycielem mającej 13 lat firmy jest mieszkający Szwecji 47-letni Polak Sebastian Siemiątkowski. – Kiedy zaczęliśmy rozmawiać, był bardzo zainteresowany, by dowiedzieć się więcej o technologii i fintechach – mówi o początkach swojej znajomości ze Snoopem.

Amerykański raper będzie nie tylko udziałowcem firmy, ale również jej twarzą. Artysta weźmie udział w nowej kampanii marketingowej, na potrzeby której zmienia ksywkę na… Smooth Dog.

Czym jest Klarna?

Firma Sebastiana Siemiątkowskiego zrewolucjonizowała e-handel, wprowadzając możliwość odroczenia zapłaty o miesiąc od daty zakupu. Przedsiębiorstwo bierze na siebie ryzyko, że klient faktycznie zobowiąże się do uiszczenia zapłaty, oferuje mu także rozłożenie płatności na raty. W 2017 Klarna uzyskała w Szwecji licencję bankową. Firma działa na terenie 14 krajów, oferując swoje usługi ponad 100 tysiącom detalistów.

Klarna nie jest pierwszym startupem wspartym przez Snoopa. Raper inwestował już w firmy m.in. w Reddit i Robinhood. – Od lat prowadzę biznes w Europie z markami związanymi z modą, telekomunikacją, itd. Wspierałem je, doradzałem, teraz inwestuję. Planuje rozszerzać swoje portfolio – mówi Forbesowi artysta.

Polecane