Snoop Dogg nowym właścicielem Death Row. Raper komentuje


2022.02.10

opublikował:

Snoop Dogg nowym właścicielem Death Row. Raper komentuje

fot. mat. pras.

Na kilka dni przed premierą nowego krążka Snoop Dogga docierają do nas zaskakujące informacje. Od wczoraj raper jest nowym właścicielem Death Row Records, kultowej wytwórni założonej na początku lat 90. przez Suge Knighta, Dr. Dre, The D.O.C. i Dicka Giffeya. To właśnie w podległym Interscope Jimmy’ego Iovine’a Death Row Snoop debiutował w 1993 roku krążkiem „Doggystyle” (ten sam label wydał także młodsze o trzy lata „Tha Doggfather”).

Termin ogłoszenia zmiany warty na czele wytwórni nie jest przypadkowy, bowiem tytuł jego nowej płyty to „B.O.D.R.”, co jest skrótem od „Back On Death Row”. Album, na którym pojawią się m.in. The Game, Nas i DaBaby, ukaże się w niedzielę, czyli w dniu Super Bowl, na którym Snoop ma wystąpić wspólnie z Dr. Dre, Eminemem, Mary J. Blige i Kendrickiem Lamarem.

Odkąd Suge Knight zbankrutował w 2007 roku, Death Row Records zmieniało właściciela kilkukrotnie. Snoop nie ukrywał, że chciałby kiedyś przejąć label i wreszcie mu się to udało.

Jestem podekscytowany i wdzięczny za możliwość nabycia tak ikonicznej i ważnej dla kultury marki jak Death Row Records. Uważam, że ma ona ogromny potencjał, który chcę wykorzystać w przyszłości. To niesamowite zostać właścicielem wytwórni, której częścią byłem na początku mojej drogi i byłem wśród jej założycieli. To dla mnie ogromnie ważny moment – zapewnia Snoop, dodając, że nie może się doczekać tego, co będzie się dziać pod szyldem Death Row pod jego wodzą.

Polecane

Share This