Snoop Dogg i The Game wspierają działania policji


2016.07.11

opublikował:

Snoop Dogg i The Game wspierają działania policji

Miniony tydzień przyniósł kolejne tragedie, w których wiele osób doszukuje się kwestii rasistowskich. We wtorek i w środę policjanci zastrzelili czarnoskórych obywateli posiadających broń. W czwartek ulicami Dallas przeszedł marsz, którego uczestnicy protestowali przeciwko brutalności policji. Podczas marszu doszło do kolejnej tragedii – tym razem snajperzy zastrzelili pięciu policjantów, raniąc ponadto dziewięć osób, w tym dwoje cywilów.

Sytuacja w Stanach robi się coraz bardziej napięta, być może wpływ na jej załagodzenie będzie miało spotkanie Snoop Dogga i The Game’a z policjantami w Los Angeles. Raperzy wywodzący się ze środowisk, w których przemoc i broń były na porządku dziennym zadeklarowali wsparcie dla działań funkcjonariuszy i zaproponowali pojednanie z policją. Hip-hop często bywa wskazywany jako kultura nawołująca do przemocy, zwłaszcza do przemocy pod adresem policjantów.

Snoop i The Game poprowadzili w piątek pokojowy marsz, który przeszedł ulicami Los Angeles aż do siedziby tamtejszej policji. Następnie raperzy wzięli udział w konferencji prasowej, podczas której nawoływali do pokoju między obywatelami i policją. Jesteśmy tu, by wyrazić miłość i wsparcie dla policji w Los Angeles. Myślę, że to istotny początek – mówił podczas konferencji Snoop. The Game mówił o konieczności wprowadzania zmian w nastawieniu obu koegzystujących ze sobą stron. Poniżej znajdziecie fragment konferencji.

 

{facebook}

 

Polecane

Share This