Snoop Dogg twierdził, że to Jay-Z napisał „Still Dre”. Hova komentuje te doniesienia


2021.06.01

opublikował:

Snoop Dogg twierdził, że to Jay-Z napisał „Still Dre”. Hova komentuje te doniesienia

Foto: A. Rożej / CGM.PL

Mijają lata, a „Still D.R.E.” nadal pozostaje największym hitem Dr. Dre i jednym z największych hitów w historii kultury hip-hop. Klip do pierwszego singla promującego album „2001” ma już ponad 770 mln wyświetleń na YouTube (sam kawałek i teledysk debiutowały w 1999 roku, ale dopiero w 2011 pojawiły się na oficjalnym kanale Dre). Okazuje się, że wbrew oficjalnym informacjom z creditsów, piosenka została w całości napisana przez JAYA-Z. Tak przynajmniej twierdzi Snoop Dogg, który pojawił się w „Still D.R.E.” gościnnie.

Dotychczas wiedzieliśmy, że JAY-Z jest współautorem utworu, pod jego tekstem podpisali się również Dre, Scott Storch i Mel-Man. Goszcząc w audycji The Breakfast Club na antenie Power 105.1 Snoop Dogg zdradził, że rzeczywistość wyglądała nieco inaczej.

– On napisał gówno Dre i moje i to było bezbłędne. Napisał całą tę pieprzoną piosenkę. JAY-Z jest wspaniałym autorem. Pisze znakomite teksty dla siebie, więc teraz wyobraź sobie, że prosi go o to ktoś, kogo on naprawdę uwielbia. On kocha Dre i udowodnił to swoim długopisem. Jeśli cię nie kocham, nie mogę dla ciebie pisać – skomentował Snoop, dodając, że Hova napisał „Still D.R.E.” w pół godziny.

Jay-Z był niedawno gościem programu HBO The Shop: Interrupted prowadzonego przez LeBrona Jamesa i Mavericka Cartera. Jeden z prowadzących postanowił dopytać Jaya czy słowa Snoopa na temat „Still Dre” są rzeczywiście prawdziwe.

– To prawda. Pamiętam tę sytuację doskonale. Byliśmy w jednym ze studiów Sony i napisałem tam ten numer. Co ciekawe na tracku demo rapuje dokładnie tak jak Snoop i Dre. Wiesz, nagrywa się takie referencyjne utwory, że ktoś kto ma to zarapować wiedział o co chodzi. Cieszę się, że ten numer w moim wykonaniu nigdy nie wypłynął. Żeby napisać ten kawałek musiałem naprawdę wczuć się w rolę Dre i Snoopa, postawić się na ich miejscu i zrozumieć istotę tego co nagrywają na „The Chronic” – powiedział Jay-Z.

Polecane

Share This