Sobota: „I co niemiłe mi uczynisz, po stokroć tobie to zrobimy”


2021.03.15

opublikował:

Sobota: „I co niemiłe mi uczynisz, po stokroć tobie to zrobimy”

„Morda nie szklanka” to kolejny singiel z najnowszego albumu Soboty, zatytułowanego ‚Homo sum”. Nową płytą Sobota broni się przed oskarżeniami części środowiska odnośnie kapusiostwa, opowiadając krok po kroku swoją wersję przebiegu całej sytuacji.

Klip wpisuje się idealnie w klimat całej płyty, jednak na tym raper nie zaprzestaje. Jeszcze podczas promocji obecnego albumu Sobota zapowiada już kolejny krążek.

Sobota do Szpaka: „Jesteś kolejną aferzystką”

Szczeciński raper odniósł się do słów szefa GUGU z ostatniego numeru Heavywight.

Od wydania „Heavyweight” – wspólnego albumu Kizo, Jongmena i Bonusa RPK minęło już kilka miesięcy, więc artyści postanowili przypomnieć fanom o tym wydawnictwie, publikując nowy klip. W kawałku zatytułowanym „Bunt” gościnnie pojawia się Szpaku, którego widzimy także w teledysku. Raper komentuje w nim pandemię koronawirusa, nawijając „taki to wirus koronki, nie ma dowodów, są słowa, więc spoksik”. Szpaku ma także kilka mocnych słów do tzw. sześćdziesiątek, czyli osób decydujących się na współpracę z organami ścigania w zamian za nadzwyczajne złagodzenie kary. „J***ć kapusi, k***a, gdzie widzisz błąd? Błędem było się roz***ać, je**ąć o je***e dno” – ocenia w swojej zwrotce autor „Różowej pantery”.

Podczas ostatniego live’a Sobota odniósł się do słów Szpaka z nowego numeru Jongmena:

– Właśnie się dowiedziałem, że linijki Szpaka w nowym numerze Jongmena są jednak do mnie. Także nie wiem Szpaku o ch*j ci chodzi, co ci tam Jongmen nakłamał, ale ja się nie rozj*bałem na nikogo. Byłoby dobrze te papiery w rękach mieć, żeby takie rzeczy wysnuwać, bo jestem pewien, że ich nie miałeś mordo. Jesteś kolejną aferzystką do kompletu. Szkoda, bo jesteś bardzo młodym facetem, którego notabene muzykę lubię sobie puszczać i sprawdzać, bo jesteś wyznacznikiem nowych trendów.

– Nie znam faceta, raczej kibicuję i dalej będę ci kibicował. Chyba, że mnie wkur*isz totalnie, to nie będę kibicował. Żadnego beefu z tego nie będzie, bo cię nie znam i nie wiem kim ty k*rwa jesteś, oprócz tego, że masz 300 tatuaży i podobno jesteś chłopcem z ulicy. Być może dlatego chciałeś zabrać głos w mojej sprawie, a może chciałeś się podlizać Jongmenowi, też nie wiedzieć dlaczego. Nie moje małpy, nie mój cyrk. Przykro mi tylko, że tacy młodzi ludzie jak ty wchodzą w to nieproszeni kur*a, bo twoje zdanie nie ma żadnego znaczenia. Ty nie wiesz nic o życiu, ani o kryminalne, o sześćdziesiątkach, ani o niczym. Popalasz sobie trawkę i to jest największe przestępstwo jakiego w życiu kur*a dokonałeś. Zastanów się jak będziesz pisał kolejne piosenki i będziesz chciał komuś naubliżać. Czuję się urażony. Nie tędy kur*wa droga. Tak więc zjeb*ałeś, bo ja żadną 60-tką nie jestem – powiedział raper.

Polecane

Share This