Sobota jak Peja? Poznaliśmy tytuł płyty i datę premiery


2021.01.21

opublikował:

Sobota jak Peja? Poznaliśmy tytuł płyty i datę premiery

fot. kadr z wideo

Po publikacji singla „Jak nie wiadomo, o co chodzi” Sobota ma kolejne wieści dla fanów. Właśnie ruszyła przedsprzedaż jego piątej płyty zatytułowanej „Homo Sum”. Wydawnictwo trafi na rynek 5 marca. W preorderowych pakietach obok krążka znajdziecie dwa bonusowe kawałki, koszulkę, metalowy brelok, smycz, zapalniczkę oraz zestaw wlepek. Wszystko ma być hermetycznie zapakowane.

Płyta nawiązuje w całości do zeszłorocznej afery koperkowej, przeprowadza słuchacza po szczegółach sprawy, zabiera fanów w chronologiczną podróż po wydarzeniach przed medialnym nagłośnieniem afery oraz w jej trakcie. Sobota w wielu piosenkach zwraca się bezpośrednio do drugiej strony konfliktu. Na 13 trackach wyjawia sporo nieznanych szczegółów sytuacji wraz z datami. Wersja preorderowa posiada dwa dodatkowe utwory. W jednym z nich pojawią się gościnnie: Tony Jazzu, SobiSob oraz trzech fanów, którzy wsparli artystę podczas afery, będzie to jedyny utwór z gośćmi na płycie. Całość została zrealizowana w Tony Jazzu Studio – czytamy w opisie wydawnictwa.

Sprawdź także: Alberto spotkał się z Solarem żeby wyjaśnić swoje słowa o SBM

Teoretycznie można potraktować to jako swego rodzaju wersję „Czarnego września”, który Peja w całości poświęcił na dissowanie Tedego. Czy w przypadku Soboty będzie podobnie? Pewnie nie aż tak, choć w dzisiejszym kawałku nie brakowało strzałów pod adresem Jongmena.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane

Share This