Sobota: „Na ch*j mi ten ZUS, na ch*j te podatki”


2021.02.16

opublikował:

Sobota: „Na ch*j mi ten ZUS, na ch*j te podatki”

fot. P. Tarasewicz

Nie ma dnia, żeby w mediach nie mówiło się o problemach ochrony zdrowia. Ostatni rok i pandemia koronawirusa spotęgowały ten problem, ale o niewydolności systemu mówi się od lat. O tym w jakiej kondycji jest publiczne lecznictwo, przekonał się Sobota, który próbował leczyć kontuzję. Raper podzielił się z fanami krótką historią o nieudanej próbie dostania się do specjalisty.

Jedziesz do poradni rodzinnej po skierowanie do chirurga. Na miejscu dowiadujesz się, że tylko telefonicznie 😉 prawie dwa tygodnie zajmuje ci dodzwonienie się 😉 lecisz do poradni chirurgicznej ze skierowaniem, bo masz i możesz;) po czym okazuje się, że najbliższy termin wizyty jest na październik 😉 na ch*j mi ten ZUS? na huj te podatki? A żeby mogli mi konto wyczyścić do zera 😉 tak to działa 😉 – komentuje raper.

Sprawdź także: Sobota tłumaczy się z zarzutów o homofobię: „Rap jest wulgarny, nie kieruję się poprawnością polityczna i nie bierze jeńców”

Na początku lutego w sieci pojawił się nowy singiel zapowiadający szykowaną na przyszły miesiąc płytę Soboty „Homo Sum”. „Martwy ciąg” przyniósł serię kolejnych strzałów wymierzonych w Jongmena. Jak zapowiedział szczeciński raper, cały nowy album ma być dla niego rozliczeniem się z Jongmenem za wydarzenia z ubiegłego roku. Artysta w każdym kawałku odnosi się do stawianych przez niego zarzutów potwierdzania zeznań małego świadka koronnego.

„Gdybyś mógł odwołać to, chętnie byś to zrobił, co? / Teraz już nie można, bo za daleko poszło zło / Mleko się rozlało, pobite gary, rozbite szkło / Ja tu ugram złoto, tobie pozostanie robić tło” – nawija w refrenie nowego kawałka Sobota.

„Homo Sum” ma być w całości poświęcone toczącemu się od roku konfliktowi Soboty z Jongmenem. Nowy album szczecinianina trafi do sprzedaży 5 marca. Dwa dni przed premierą ma ruszyć wysyłka preorderów, które można już zamawiać na stronie www.sobotahomosum.pl. Na płycie znajdzie się trzynaście tracków, w tym intro, outro oraz jeden skit. Jak dotychczas album promują już cztery single: „Jestem gangsta raperem”, „Dzień za dniem”, „Jak nie wiadomo o co chodzi” oraz „Martwy ciąg”.

Sobota „Homo Sum” tracklista:

1. Intro
2. 6 rano II
3. Dzień sądu (Prokuratura 19.07.2019r.)
4. Jestem gangsta raperem
5. Wystawka
6. SKIT
7. Wyjaśnienia (Prokuratura 05.03.2020r.)
8. Jak nie wiadomo o co chodzi (Koperkowa 10.03.2020r.)
9. Dzień za dniem
10. Morda nie szklanka
11. Jerychońska (Rachab)
12. Martwy ciąg (Pro Bono)
13. OUTRO

Polecane


Share This