Sobota opuszcza Stoprocent. Co dalej z wytwórnią Winiego?


2019.02.27

opublikował:

Sobota opuszcza Stoprocent. Co dalej z wytwórnią Winiego?

fot. P. Tarasewicz

Kilka miesięcy temu Stoprocent straciło Bonsona. Wiemy już, że ubiegłoroczny album „Postanawia umrzeć” był ostatnim nagranym przez tego artystę dla szczecińskiego labelu. Teraz szeregi wytwórni Winiego opuszcza Sobota.

Raper żegna się z labelem zapowiadanym na ten rok krążkiem „Urodzony by wygrać”, który promują dotychczas dwa single – „Sława” z udziałem Majora SPZ oraz „6 rano” z Kabe. W rozmowie z Mateuszem Natali artysta zdradził, że związku z tym, że kończy mu się kontrakt ze StoproRap, postanowił go nie przedłużać i rozpocząć pracę na własny rachunek. – Dostałem trochę wiatru w skrzydła i zostałem podbudowany przez ludzi z zewnątrz – mówi w wywiadzie dla Popkillera.

Pierwszym wydawnictwem, które Sobota wypuszcza nakładem własnego labelu Flow Productions jest przygotowany wspólnie z DJ-em Ace’em mixtape „Essa MC”, na którym znalazły się premierowe numery, remiksy i blendy.

Oprócz Bonsona i Soboty Stoprocent rozstało się niedawno także z KPSN-em. Jaką przyszłość ma przed sobą szczeciński label? Wini zwerbował w ostatnich miesiącach pod swoje skrzydła obiecującego rapera Kabe, ponadto w weekend w sieci pojawił się klip do nowego kawałka Reny. Dla Stoprocent nagrywają jeszcze choćby Mops, Kabe czy ADHD, jednak wydaje po utracie swoich najbardziej rozpoznawalnych zawodników można zgadywać, że label ma przed sobą ciężki okres.

Polecane

Share This