Sobota tłumaczy się z zarzutów o homofobię: „Rap jest wulgarny, nie kieruję się poprawnością polityczna i nie bierze jeńców”


2021.02.16

opublikował:

Sobota tłumaczy się z zarzutów o homofobię: „Rap jest wulgarny, nie kieruję się poprawnością polityczna i nie bierze jeńców”

fot. kadr z wideo

Po premierze ostatniego kawałka Soboty, zatytułowanego „Martwy ciąg”, pojawiło się sporo komentarzy, wskazujący na to, że szczeciński raper jest homofobem. Fani wskazywali tekst skierowany do Jongmena:

Nie pier*olę się już z tobą
ch*j ci w dupę ty gejozo
Nie chce mi się juz j*bać
To tak pro publico bono
Nie pier*olę się już z tobą
ciepły Ciągmen , ja no homo

Sobota zareagował na krytyczne komentarze i wyjaśnił, że w jego otoczeniu jest sporo osób odmiennej orientacji i on nie ma z tym problemu. W numerze „Martwy ciąg”, słowa te są kierowane tylko i wyłącznie do Jongmena i nie mają nic wspólnego z homofobią.

– Niektórzy z Was mocno oburzyli się tekstem tego utworu, nie chciałem Was zostawić z tym bez odpowiedzi.

Kochani, w życiu nie użył bym słów padających w tym utworze, do osób innej orientacji seksualnej. One najzwyczajniej w świecie nie funkcjonują w moim słownictwie w zakresie dyskryminacji, czy też podziałów. W WASZYM TEŻ NIE POWINNY. Jestem osobą tolerancyjną, a są to słowa ogólnie uznane, za obelżywe oraz wulgarne. W tym przypadku posłużyły jako broń w potyczkach słownych, skierowanie do WIADOMO KOGO.
Wśród moich przyjaciół mam wiele osób odmiennej orientacji i gwarantuje Wam, że w moim towarzystwie nie czują się z tego powodu źle. Co więcej przedpremierowo razem słuchamy tych utworów z uśmiechem na twarzy.

To jest rap, a rap jest wulgarny, nie kieruję się poprawnością polityczna i nie bierze jeńców! Ja jednak nie jestem jednym z tych artystów, którzy mają zamknięte umysły lub jakiekolwiek uprzedzenia!

Te słowa kierowane są tylko do jednej konkretnej osoby, a nie mają godzić w nikogo innego. Tych, którzy czują się urażeni przepraszam 🙏 Poprawność polityczną, zostawmy politykom, a nam artystom zostawcie błagam trochę więcej swobody, nabierzcie do świata dystansu, zwłaszcza w tych chorych czasach i niech ESSA będzie z Wami – czytamy na Instagramie Soboty.

„Martwy ciąg”, to kolejny kawałek, który promuje nadchodzący album szczecińskiego rapera „Homo Sum”. Album ma się ukazać w marcu tego roku, a w nowym singlu Sobota przynosi serię kolejnych strzałów wymierzonych w Jongmena. Jak zapowiedział szczeciński raper, cały nowy album ma być dla niego rozliczeniem się z Jongmenem za wydarzenia z ubiegłego roku. Artysta w każdym kawałku odnosi się do stawianych przez niego zarzutów potwierdzania zeznań małego świadka koronnego.

Gdybyś mógł odwołać to, chętnie byś to zrobił, co?
Teraz już nie można, bo za daleko poszło zło
Mleko się rozlało, pobite gary, rozbite szkło
Ja tu ugram złoto, tobie pozostanie robić tło – nawija w refrenie nowego kawałka Sobota.

Nowy album Soboty trafi do sprzedaży 5 marca. Dwa dni przed premierą ma ruszyć wysyłka preorderów, które można już zamawiać na stronie www.sobotahomosum.pl. Na płycie znajdzie się trzynaście tracków, w tym intro, outro oraz jeden skit. Jak dotychczas album promują już cztery single: „Jestem gangsta raperem”, „Dzień za dniem”, „Jak nie wiadomo o co chodzi” oraz „Martwy ciąg”.

Sobota „Homo Sum” tracklista:

1. Intro
2. 6 rano II
3. Dzień sądu (Prokuratura 19.07.2019r.)
4. Jestem gangsta raperem
5. Wystawka
6. SKIT
7. Wyjaśnienia (Prokuratura 05.03.2020r.)
8. Jak nie wiadomo o co chodzi (Koperkowa 10.03.2020r.)
9. Dzień za dniem
10. Morda nie szklanka
11. Jerychońska (Rachab)
12. Martwy ciąg (Pro Bono)
13. OUTRO

OBSERUJ NAS NA INSTAGRAMIE

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez CGM.PL (@cgm.pl)

Polecane


Share This