Sofa z okładki płyty Taco Hemingwaya, marynarka Maty i inne – artyści jak co roku grają z WOŚP


2023.01.23

opublikował:

Sofa z okładki płyty Taco Hemingwaya, marynarka Maty i inne – artyści jak co roku grają z WOŚP

grafika: mat. pras.

W najbliższą niedzielę odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, także i teraz wśród wspierających akcję nie brakuje artystów. W najbliższych dniach pojawi się z pewnością sporo aukcji organizowanych wspólnie z muzykami, póki co przyjrzeliśmy się tym, które już są aktywne. Przed kilkoma dniami pisaliśmy o Smolastym, który wystawił na licytację swoje złote i platynowe płyty. Muzycznych gadżetów jest znacznie więcej. Taco Hemingway sprzedaje podpisaną przez siebie sofę, za którą aktualnie trzeba zapłacić już ponad 10 tys. pln.

Fani artysty mogą kojarzyć ją z okładki albumu “Szprycer”, teledysku nakręconego do piosenki “Nostalgia” lub zeszłorocznego koncertu na Lotnisku Bemowo. To na tym ostatnim wydarzeniu mebel został okraszony dosyć niezgrabnym, ale szczerym podpisem “TACO”. Sofa swoje przeszła, ale jak widać na okładce “Szprycera”, przynajmniej nie trzeba się z nią zbytnio cackać i można rozsiąść się wygodnie na jej grzbiecie z butami na siedzisku i ulubionym napojem w dłoni – czytamy w opisie aukcji. Mebel można odebrać osobiście w Warszawie, niewykluczone, że z rąk samego Taco.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także podpisana przez Matę marynarka (rozmiar M) Alexander McQueen z finałowego koncertu historycznej trasy Mata Tour 2022. Artysta miał ją na sobie tylko raz, więc kupujecie prawie nową rzecz, choć w tym przypadku nie ma to przecież znaczenia. Aktualna cena marynarki wynosi 10 tys.

Co jeszcze? Viki Gabor zaprosi zwycięzcę licytacji do udziału w swoim teledysku. Na razie wiemy jedynie, że zdjęcia do niego odbędą się w pierwszym półroczu 2023. W przypadku tej oferty licznik także wskazuje już 10 tys. Ponad 5 tys. trzeba już teraz zapłacić za kolację z Kwiatem Jabłoni. – Wspólne jedzenie kolacji przygotowanej przez zespół, granie w planszówki (umiemy tylko w te proste), słuchanie muzyki (dowolnej, ale nie naszej). Wyborna zabawa! W kolacji będzie uczestniczyć Kasia, Jacek oraz pozostali członkowie zespołu – czytamy w opisie aukcji. Sporą atrakcją może być także możliwość zobaczenia jednego z koncertów tegorocznego Pol’and’Rock Fesvitalu ze sceny imprezy. Taka przyjemność kosztuje obecnie 3 tysiące, ale jesteśmy pewni, że ostateczna kwota będzie znacznie wyższa. Warto zaznaczyć, że to zwycięzca aukcji wybierze wykonawcę, którego chce zobaczyć z bliska.

To oczywiście nie koniec. Lipa sprzedaje swój autorski egzemplarz autobiografii „Jeżozwierz” (nr 1/500 z limitowanej edycji), Grzegorz Markowski obraz Bogdana Szychowiaka „Okno pamięci”, który wisiał u niego na ścianie przez ostatnią dekadę i – jak podkreśla muzyk – „jest przesiąknięty dobrymi emocjami”, Mary Spolsky przekazała Orkiestrze grafikę ze swoją podobizną i podpisany egzemplarz książki „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, Małgorzata Ostrowska piękny, czerwony statyw ze swoim scenicznym logo i limitowaną płytę „Piękna Pani Meluzyna”, a Patrycja Markowska zaproszenie na swój kwietniowy koncert w Stodole i spotkanie z zespołem.

Polecane

Share This