Sokół o Bedoesie: „Ewidentnie potrafi pisać”


2019.11.27

opublikował:

Sokół o Bedoesie: „Ewidentnie potrafi pisać”

fot. P. Tarasewicz

Na kanale Newonce pojawił się fragment audycji Muzyka Współczesna by True Music Pezeta i Rafała Grobla. Gościem ostatniego odcinka był Sokół, który wspólnie z gospodarzami audycji rozmawiał o tym, jak bardzo zmienił się polski rap na przestrzeni dwóch dekad i jak otworzył się na nieszablonowe rzeczy.

Słucham sobie schaftera i dla mnie to jest świeże. Ja mam tak, że to jest ciekawe dla mnie w pewien sposób. Wiadomo, że nie są to teksty, które otworzą mi głowę i tak dalej, ale nie o to chodzi zupełnie. To jest dla mnie świeże. Jest kilku na polskiej młodszych dużo ode mnie wykonawców, których słucham i mówię: k***a, ciekawe – powiedział szef Prosto.

Sokół propsował nie tylko schaftera, ale też choćby Taco Hemingwaya i Bedoesa. – Jest to talent – mówił o Taco Sokół. Zarówno Taco Hemingway jak i Oskar z PRO8L3Mu pojawili się na wydanych w tym roku albumach Sokoła i Pezeta. Dlaczego? – Obaj umieją pisać opowieści, storytellingi – wyjaśnił Sokół. Pezet dodał, że obaj panowie są świetnymi tekściarzami. Raper zaznaczył przy tym, że wśród reprezentantów nowej szkoły nie ma zbyt wielu dobrych tekściarzy. – Na tym tle na pewno wybija się jeden zawodnik, może już nie z tego najmłodszego pokolenia. To jest Bedoes, który ewidentnie potrafi pisać – zauważył Sokół. – Ma bardzo ciekawe spostrzeżenia – docenił Pezet.

Polecane

Share This