Sokół o Prosto: „W tym momencie wygasiłem wydawnictwo”


2020.11.28

opublikował:

Sokół o Prosto: „W tym momencie wygasiłem wydawnictwo”

fot. Michał Klusek

Ostatni rok przyniósł sporo informacji na temat ruchów biznesowych Sokoła. W czerwcu premierą „Baśki” Wojtka Friedmanna artysta zainaugurował działalność swojego wydawnictwa książkowego, wcześniej dowiedzieliśmy się, że artysta wspólnie z Małolatem zainwestował w gaming. Sporo dzieje się także wokół marki odzieżowej Prosto Wear, nie słychać natomiast nic o planach wytwórni płytowej Prosto. W wywiadzie, którego Sokół i Jędker udzielili Bartkowi Chacińskiemu z Polityki raper przyznaje, że w najbliższym czasie nie ma co liczyć na zmianę tego stanu rzeczy.

Ja akurat w tym momencie wygasiłem wydawnictwo. Zwracam uwagę na optymalizację swojego czasu, więc prowadzenie wydawnictwa płytowego to nie jest w tej chwili mój pierwszy wybór – powiedział raper.

Sprawdź też: Sokół i Małolat wchodzą do gry

W lipcu w rozmowie z Noizz.pl Sokół wyjaśniał, że wpływ na jego tymczasowe wycofanie się z rynku wydawniczego miała panująca na nim sytuacja.

W momencie, kiedy duże zagraniczne koncerny wpompowują tak olbrzymie pieniądze, żeby pozyskać polski hip-hop, prowadzenie go nie ma w mojej opinii sensu. To są jednak moje korzenie i kiedy tylko poczuję, że giganci się zmęczyli – a stanie się to za jakiś czas – chętnie wrócę do gry w nowym rozdaniudeklarował wówczas Sokół.

Polecane

Share This