Sokół opowiedział o solowej płycie


2018.09.01

opublikował:

Sokół opowiedział o solowej płycie

fot. P. Tarasewicz

Choć umieściliśmy solowy album Sokoła wśród 10 najbardziej oczekiwanych polskich płyt 2018 roku, powoli oswajamy się z myślą, że wydawnictwo nie ukaże się przed końcem grudnia. Najważniejsze jest jednak to, że wciąż powstaje i wygląda na to, że artysta kiedyś je dokończy.

W rozmowie z Filipem Kalinowskim na antenie Newonce.Radio Sokół mówił m.in. o tym, że album powstaje w studiu, w którym na co dzień urzędują artyści elektronicznego sublabelu Prosto, czyli wytwórni MOST. Raper przyznaje, że taka mieszanka gatunkowa wpływa na niego odświeżająco i że odbije się to na krążku.

Na mojej płycie nie będzie oczywiście tylko producentów stricte hip-hopowych – zresztą dzisiaj wydaje mi się, że w ogóle takie dzielenie muzyki na gatunki ma mały sens. Producenci zaproszeni na moją płytę – i to jest super – udało mi się od nich wyciągnąć rzeczy, których oni na co dzień raczej nie robią. (…) Po prostu to jest muzyka i czasami gość z elektroniki zrobi ci najbardziej hip-hopowy beat, a gościu, który robi hip-hop, zrobi ci totalną elektronikę – mówi o kulisach pracy Sokół.

Dlaczego krążka do tej pory nie ma? Robię ją długo i powoli, bo ma być tak, jak chcę po prostu – mówi Filipowi Kalinowskiemu Sokół.

Raper nie podaje żadnych konkretów, mówi natomiast o osobie, której powierzył czuwanie nad całością materiału. – To jest pierwsza płyta gdzie poprosiłem kogoś, żeby został producentem wykonawczym. Ja bardzo lubię w ogóle tę pracę, więc szczerze mówiąc, oddawałem to komuś tak nie do końca przekonany, czy to wypali, ale wybrałem osobę, której ufam i też długo zastanawiałem się, kto to ma być. Finalnie jest to osoba, która pewnie niektórych zaskoczy – stwierdza.

Całość rozmowy z Sokołem ma się wkrótce pojawić na łamach Newonce.net w formie podcastu.

Sokół z własną wersją „Chcemy być wyżej” Sitka

Pięć milionów w tydzień – oto wynik, który na YouTube „wykręciła” nagrana przez Sokoła przeróbka „Chcemy być wyżej” Sitka. Utwór powstał w ramach Projektu Tymczasem. Za kilka dni spodziewamy się odpowiedzi Sitka w postaci jego wersji „Mogę wszystko” WWO, następnie do głosu dojdą Żabson i Pezet, którzy także są zaangażowani w akcję.

Finałem inicjatywy marki EB ma być wyjątkowy koncert, w którym oprócz wymienionych wyżej artystów będą uczestniczyć także Białas, Falcon1, Otsochodzi, Paluch, PlanBe, Rasmentalism, Sarius, Tede i Włodi. Wydarzenie łączące muzykę i sztuki wizualne odbędzie się 6 października w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Polecane

Share This