Sokół po śmierci prezydenta Gdańska: „To zaszło w ch*j za daleko”

Do tragicznych wydarzeń odnieśli się także m.in. Żabson, Doda i Honorata Skarbek.


2019.01.14

opublikował:

Sokół po śmierci prezydenta Gdańska: „To zaszło w ch*j za daleko”

fot. P. Tarasewicz

Od wczoraj zamiast cieszyć się kolejnym sukcesem WOŚP, żyjemy tragicznymi wydarzeniami z Gdańska. Tuż przed „światełkiem do nieba” na scenę, na której odbywał się tamtejszy finał Orkiestry, wszedł 27-letni mężczyzna, który ranił nożem Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska natychmiast został poddany półgodzinnej reanimacji, po której został przewieziony do szpitala. Mimo pięciogodzinnej operacji lekarze nie zdołali uratować jego życia.

Tragedia, do której doszło na scenie w Gdańsku poruszyła artystów. Jedni składają kondolencje bliskim Pawła Adamowicza i gdańszczanom, inni komentują sytuację. – Ludzie są po***ani. Opanujcie to gówno nienawiści, to zaszło w ch*j za daleko. Wpółczuję gdańszczanom – pisze na fanpage’u Sokół. Żabson na swoim Instastory skrytykował ochronę, która dopuściła do tego, że na scenie pojawił się uzbrojony w nóż napastnik. – To jest chore, że ludzie robią takie rzeczy. Nie rozumiem, czemu ochrona na scenie tak się zachowała. Gdzie byli ci ochroniarze, gdzie byli policjanci i ludzie, którzy powinni bronić tego człowieka? – pyta artysta.

„Nienawiść zawsze zabija”

To dopiero początek. Ludzie sami na siebie nakręcili spiralę nienawiści i ludzie powinni ją zatrzymać. Ataki medialne i hejt już dawno przekroczyły wszelkie granice. Wczoraj również życia – komentowała już wczoraj Doda. Dziś artystka złożyła wyrazy współczucia bliskim Pawła Adamowicza.

O tragedii pisze także Tau. – Nienawiść zawsze zabija. Jak nie ducha to ciało – komentuje artysta. – Zło zawsze wynika z upadku człowieka w grzechu. Dlatego nie potępiajmy mordercy, a jego zły czyn. I nie rzucajmy kamieniami. Wszyscy jesteśmy grzesznikami… – dodaje

To ogromna tragedia, z którą ciężko będzie się pogodzić najbliższym, jak i milionom Polaków, którzy dołożyli się do wspierania WOŚP, dostając w zamian symboliczne czerwone serce – pisze na swoim instagramowym profilu Honorata Skarbek. – Właśnie jedno serce przestało bić… W imię czego? Ciężko mi poukładać sobie w głowie wczorajsze wydarzenia z Gdańska. Od zawsze nie zgadzam się z nienawiścią, przemocą, zazdrością, niezrozumieniem, negatywnymi, zakorzenionymi głęboko emocjami, którym ludzie dają upust bezkarnie w internecie, próbując już powoli przekraczać jego granice na życie realne. Nie chcę bać się żyć w naszym kraju pełnym skrajnych poglądów, dzielących ludzi.

Do śmierci Pawła Adamowicza ustosunkowali się również m.in. Katarzyna Nosowska, Sorry Boys i Tomasz Organek.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

😢wysyłamy dużo wsparcia i dobrych myśli do Pawła Adamowicza.

Post udostępniony przez LovelyTornadoOfChaos&Rainbows (@dodaqueen)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Nienawiść zawsze zabija 😔 Jak nie ducha, to ciało. Nienawiść nie ma koloru skóry, wyznania, tembru głosu, narodowości. Nienawiść to zło i zawsze wynika z tego czym się karmimy. A wszędzie wokół „strzelanina”, hardcorowe teledyski, gry komputerowe, w których przelewa się krew. Brak Boga i prostych kręgosłupów moralnych w rodzinach. W internecie, telewizji i gazetach panuje pochwała zepsucia, agresji i zła. I oto owoce. Śmierć człowieka. Ale nie zrzucajmy winy na cokolwiek innego niż… Zło zawsze wynika z upadku człowieka w grzechu. Dlatego nie potępiajmy mordercy, a jego zły czyn. I nie rzucajmy kamieniami. Wszyscy jesteśmy grzesznikami… 🙁 Osąd zostawmy Bogu, bo ten człowiek właśnie przed Nim stanął. A nas dopiero to czeka. Zło dobrem zwyciężaj. Tylko MIŁOŚĆ ❗ Pomódlmy się za duszę Pana Prezydenta oraz za osobę, która pozbawiła go życia: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki wieków. Amen. UDOSTĘPNIJ jeśli się zgadzasz ➡️

Post udostępniony przez Tau (@tau.bozon)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Zobaczyliście już zdjęcie? To teraz skupcie się na tym, co tak naprawdę się liczy. Najszczersze kondolecje dla całej rodziny Pana Pawła Adamowicza [*] To ogromna tragedia, z którą ciężko będzie się pogodzić najbliższym, jak i milionom Polaków, którzy dołożyli się do wspierania @fundacjawosp, dostając w zamian symboliczne czerwone serce. Właśnie jedno serce przestało bić… W imię czego? Ciężko mi poukładać sobie w głowie wczorajsze wydarzenia z Gdańska. Od zawsze nie zgadzam się z nienawiścią, przemocą, zazdrością, niezrozumieniem, negatywnymi, zakorzenionymi głęboko emocjami, którym ludzie dają upust bezkarnie w internecie, próbując już powoli przekraczać jego granice na życie realne. Nie chcę bać się żyć w naszym kraju pełnym skrajnych poglądów, dzielących ludzi. Czułam się wczoraj taka dumna, mając świadomość jak miliony Polaków łączą się w imię niesienia pomocy potrzebującym… Wierzę, że są jeszcze w większości z nas ostatnie pokłady dobra, nie pozwólmy aby pochłonęła nas rozrastająca się zaraza zła. Bądźmy dla siebie dobrzy, wspierajmy się, rozumiejmy, nie traktujmy innych tak, jak sami nie chcemy być traktowani, oferujemy pomocną dłoń, bądźmy otwarci na potrzebę zrozumienia innych, kochajmy, wspierajmy, uśmiechajmy się, ale przy tym wszystkim, mówmy otwarcie o tym z czym się nie zgadzamy, co nam się nie podoba, jeśli to jest złe i ma negatywne skutki. Niezależnie od tego czy dzieje się to w internecie czy w życiu realnym, czy w domu czy na podwórku, czy w szkole czy w pracy… a z WOŚP i z Jurkiem Owsiakiem będę do końca świata i jeden dzień dłużej.

Post udostępniony przez Honorata Skarbek (@honkabiedronka)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

💔 #rip #paweładamowicz

Post udostępniony przez Sorry Boys (@sorryboysmusic)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Jestem niesterowalna w tej kwestii.

Post udostępniony przez nosowska.official (@nosowska.official)

Polecane