Sokół pozyskał nowego gracza


2020.12.12

opublikował:

Sokół pozyskał nowego gracza

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

W wywiadzie dla Polityki Sokół przyznał, że chwilowo zawiesił działalność wydawniczą Prosto. Artysta skupia się natomiast na rozwoju wydawnictwa książkowego. Latem w barwach Wydałem ukazała się „Baśka” Wojtka Friedmanna, teraz Sokół zapowiada drugą pozycję w katalogu swojej oficyny. Tuż przed świętami na rynek trafi „Czułość”, debiutancka powieść Piotra Fiedlera, poety i autora opowiadań, którego twórczość ukazywała się m.in. na łamach „Malemena”, „Playboya” czy „Elle Man”.

Bon vivant i rozpustnik. Z wykształcenia stolarz, w sezonie letnim gondolier w Łazienkach Królewskich, wieczorami didżej w kolektywie Glass Hunters. Bywał szklankowym, pomocnikiem barmana i selekcjonerem w warszawskich klubach. Pracował jako dyrektor kreatywny brandu odzieżowego, producent sesji zdjęciowych i pokazów mody, a także jako prezenter w programach telewizyjnych. Sam o sobie mówi: „Mam 40 lat i nic więcej. Zajmuję się literaturą piękną w brzydki sposób, mam też inne wady” – przedstawia swój nowy nabytek Wydałem.

Poniżej prezentujemy opis „Czułości” przygotowany przez wydawcę. Na Wydalem.com trwa preorder, wysyłka książek jest planowana na 21 grudnia.

Sprawdź też: Jak Magik odnalazłby się w realiach dzisiejszej sceny i czy słuchałby Pokahontaz. Rahim odpowiada

„Czułość” to skandalizująca powieść dla dorosłych i młodych dorosłych. To pełna seksu, używek i niecodziennych perypetii, dosadna, wulgarna i jednocześnie wzruszająca historia miłosna. To także wartka opowieść o emocjonalnej kondycji współczesnego czterdziestolatka i portret dzisiejszej Warszawy. Autor, który pracował jako producent sesji fotograficznych i jako selekcjoner w najpopularniejszych nocnych klubach stolicy, tworzy wierny opis świata aktorów, modelek, reżyserów i celebrytów, czyniąc swoją powieść ironiczną diagnozą tego środowiska. Narracja prowadzona jest barwnym, żywym językiem i nasycona komizmem, absurdalnymi porównaniami i znakomitymi dialogami. Główny bohater, nadużywający alkoholu poeta, żyje od kłopotu do kłopotu, od jednego romansu do drugiego. Tryb ten zostaje jednak zachwiany, gdy w jego życiu pojawia się wielka i, jak się szybko okazuje, nieszczęśliwa miłość.

Polecane


Share This