Sokół ujawnia kogo poprze w II turze wyborów prezydenckich


2020.07.10

opublikował:

Sokół ujawnia kogo poprze w II turze wyborów prezydenckich

fot. P. Tarasewicz

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się już w najbliższą niedzielę 12 lipca. O fotel prezydenta ubiegać się będzie walczący o reelekcję Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy. Do wyborów pozostały zaledwie dwie doby, a kandydaci cały czas walczą o kolejne głosy jeżdżąc po Polskę i spotykając się z wyborcami. Sprawę wyborów szeroko komentują także niektórzy artyści, a teraz głos zabrał Wojtek Sokół.

Raper ujawnił właśnie na kogo zagłosuje w nadchodzącej II turze wyborów prezydenckich w Polsce. Jak napisał na swoim Facebook’u początkowo chciał to zachować dla siebie, ale ostatecznie postanowił podzielić się z fanami tym co myśli. Sokół otwarcie poparł Rafała Trzaskowkiego i przyznał, że odda na niego głos w najbliższą niedzielę. Raper udostępnił zdjęcie kandydata na prezydenta i w długim poście wyjaśnił dlaczego podjął taką decyzję.

Nie jestem człowiekiem, który z powodu odmiennych poglądów kasował znajomych, kazał wypierdalać, odklikiwać się, czy toczył krucjatę z inaczej myślącymi. Mam w znajomych ludzi różnych. Od tych popierających Konfederację, przez PIS, Hołownię, PO, Kukiza, PSL aż po Razem. Żyjemy ze sobą nadzwyczaj poprawnie jak na dość dużą rozbieżność zdań na różne tematy. Sam mam dość utrudnioną możliwość angażowania się w polityczne sprawy, spowodowaną kontraktami i interesami, w których muszę pozostać przezroczysty. Ale tu, na prywatnym koncie pozwalam sobie na różne komentarze nie pozostawiające niedomówień. Więc dzisiaj też sobie pozwolę: moje podejście jest liberalne, uważam, że państwo powinno jak najmniej ingerować w nasze życie, zarówno osobiste jak i gospodarcze, a co ciekawe w naszym kraju te dwie wolności nie idą ze sobą w parze, jedną ma na sztandarach Razem, a drugą Konfederacja. Obie te partie mają za to na sztandarach również zupełnie inne wartości, które dla mnie są absolutnie nie do zaakceptowania. Moje podejście siłą rzeczy jest mocno centryczne, ponieważ w niektórych sprawach potrafię zgadzać się z tymi po lewej, a w innych z tymi po prawej. nie jestem jednym z tych, którzy powtarzają ślepo i przyklaskują wszystkiemu co powie jego ulubiony obóz lub polityk. Życzę wszystkim, żebyśmy po 2 turze nie byli rządzeni monolitycznie i trzymani za mordę przez jedną, dramatycznie już skompromitowaną partię (z którą zresztą nie jest mi w ogóle po drodze, bo oni nie chcą ani wolności światopoglądowej ani gospodarczej). Bez chwili wahania zagłosuję oczywiście na Rafała Trzaskowskiego, człowieka umiarkowanego, który umie rozmawiać. Jak wszyscy politycy „partyjni” byliby partyjni w taki sposób jak on, to generalnie te partie nie byłyby takie zjebane. A Ty, zastanów się czego chcesz, niezależnie na kogo głosowałeś w pierwszej turze – napisał Sokół.

SPRAWDŹ TAKŻE: Podkład z numeru Pezeta wykorzystany w spocie wyborczym Trzaskowskiego

Polecane

Share This