„Dziwne, że Sokołowi podoba się numer, którego Prosto nie chciało wydać”

Jędker udzielił pierwszego wywiadu po premierze “X”.


2019.01.23

opublikował:

„Dziwne, że Sokołowi podoba się numer, którego Prosto nie chciało wydać”

foto: Instagram

W wywiadzie udzielonym Bartkowi Strowskiemu Jędker przyznaje, że jego najnowszy album powstawał podczas podróży po świecie:

“Od Australii, przez Filipiny i Tajlandię, po Europę. Byłem w drodze od grudnia 2017 roku do października 2018. Choć są też na płycie numery z innego okresu. Nagrania Jeśli wiedziałbyś oraz Nie potrzebuję powstały, gdy mieszkałem w Anglii ponad dziesięć lat temu. Odkopałem je z biblioteki, ale są tego warte. I pozostaną nieśmiertelne”.

Co ciekawe raper zapowiada wydanie książki, co przyznaje, od dziecka było jego marzeniem:

“Pracowałem nad kilkoma długoterminowymi projektami, m.in. moją książką pt. “Dzienniki Pokładowe Rapera”. Mając siedem lub osiem lat wiedziałem, że kiedyś wydam książkę. Książka jest na etapie redakcji, szukam obecnie porządnego wydawnictwa (…) Planujemy też wystawić monolog Dzienników Pokładowych Rapera na scenie z udziałem mega gwiazdy teatru. Ta pozycja jest jak petarda. Wystarczy ją odpalić”.

Jędker nie kryje też zdziwienia z faktu, że ulubionym numerem Wojtka Sokoła na jego płycie jest utwór “Jeśli widziałbyś”.

“Dla mnie zadziwiający jest fakt, że Wojtek wymienia jako swojego faworyta utwór, którego wytwórnia Prosto nie chciała wydać w 2008 roku! “ – przyznaje w rozmowie raper.

Z dalszej części rozmowy dowiadujemy się także, o tym, że Jędker nie chce mieszkać w Polsce ze względu na panujący tu hejt, opowiada także o dumie płynącej z faktu bycia jednym z członków Monopolu, o wykluczeniu z Zip Składu jak również genezie powstania kawałka “W aucie”.

Cała rozmowa dostępna jest na Newonce.net.

Polecane