Solar kłamie? Oki komentuje wypowiedź szefa SBM Labelu


2020.01.13

opublikował:

Solar kłamie? Oki komentuje wypowiedź szefa SBM Labelu

fot. P. Tarasewicz

„Byłem w biurze SB – chcieli mnie wydawać / Dzwoni do mnie QQ – chcieli mnie wydawać / Major, Asfalt – chcieli ze mną gadać / To nie takie fajne, jakby mogło się wydawać” – nawija na „47playground”. Solar odniósł się do tych słów, zapewniając, że SBM Label nie złożył raperowi oferty wydawniczej.

– Chyba mamy inne spojrzenie na tę sytuację. Raz się spotkaliśmy, luźno pogadać, z naszej strony nawet nie padła propozycja. Zresztą nie tylko z naszej – skomentował na Instagramie szef SBM Labelu. Oki odniósł się do tych słów, prostując wypowiedź Solara i odnosząc ją do swojego tekstu.

Nie chciałem się odnosić do tej całej sytacji. Robię to tylko dlatego, że Solar w swoim instastory na dole wrzucił tekst „zresztą nie tylko od nas”, co sugeruje, że albo w przypadku QQ nie dostałem propozycji kontraktu, albo w przypadku Asfaltu czy majorsów nie wykazywane było zainteresowanie czy chęć rozmów. To oczywiście kłamstwo, nie rozumiem, czemu Solar tak napisał – wydaje mi się, że to niedoinformowanie – napisał Oki.

Co do sytuacji w biurze, czytałem trochę opinii na ten temat i słusznie zauważyli ludzie, że gdy byłem w peaku rozchwytywania przez wytwórnie, zaproszenie do biura mogło być przeze mnie odebrane inaczej aniżeli przez sam label. Prawdą jest, że mieliśmy tylko porozmawiać o planach, lecz prawdą również jest to, że rozmawialiśmy o ewentualnym wydawnictwie, co Solar sam przytoczył, gdy napisałem do niego w prywatnej wiadomości od razu po jego instastory. Ja to spotkanie odebrałem jako chęć wydania mojej płyty, również ze względu na to, że byłem przed poprzednim CD „47universe” i dostałem propozycję ewentualnej wrzutki na kanał czy na sklep SBM. Żeby było jasne – nie dostałem kontraktu, warunków itd.. Na spotkaniu zaznaczałem, że póki co chciałbym pozostać niezależnym. Ogólnie to wszystko to inny odbiór tej samej sytuacji – ja jestem zawsze prawdziwy w tym, co robię i nie mam sobie nic do zarzucenia. Pamiętajcie też, że nie jestem w pierwszej lepszej wytwórni i gdybym nawijał farmazony wyssane z palca, to raczej bym tu nie wylądował. Wiem, jakim Solar jest autorytetem w tym środowisku, sam się liczę mocno z jego zdaniem, ale musiałem zareagować na tę błędną informację dodaną na dole – dodał raper.

Polecane

Share This