Solar o Bedoesie: “Artysta bardzo poważnego kalibru, maszyna do bycia sobą”


2019.03.30

opublikował:

Solar o Bedoesie: “Artysta bardzo poważnego kalibru, maszyna do bycia sobą”

fot. Magdalena Wdziękowska

Solar obecnie przebywa w Rejkjawiku. Znalazł jednak czas, by w obszernym wpisie na swoim Instagramie powspominać znajomość ze swoim młodszym podopiecznym z SBM – Bedoesem. Wszystko oczywiście w związku z przyznaniem Beodeosowi i Kubi Producentowi platynowej płyty za krążek “Kwiat polskiej młodzieży”.

“Patrząc na te wyróżnienie przebiega mi przez myśl obraz irytującego, uroczo groźnego, tłuściutkiego małolata, który zalepiony trzydniowym potem, rozgarnia polepiony papier toaletowy z biurka, rozsypuje na nim mąkę i dla atencji morusa sobie nią buźkę, w oku kamerki która wiele widziała. Z drugiej zaś strony, gościa który szczerością, serdecznością, inteligencją, poczuciem humoru, lojalnością i indywidualizmem pokazuje całemu swojemu pokoleniu, że można czuć się dobrze we własnej skórze, nie będąc idealnym, a zarazem sprawia, że praca z nim staje się pełna wzywań i satysfakcji. Satysfakcji którą przy okazji potrafi się podzielić, co u artystów jest cechą deficytową, ile by osób nie wymienili ze sceny. Przeszliśmy razem przez różne etapy, od zapatrzonego w przenajświętszą SB Maffiję dzieciaka, który nagrałby kawałek o kulisach wynalezienia żyroskopu pod akordeon acapella od tyłu po hiszpańsku, gdybyśmy powiedzieli że tak będzie dobrze, do zadufanego mądrali który pozjadał wszystkie rozumy, jak Hanibal Lecter i nie przyjmuje żadnej uwagi, nawet tej najmądrzejszej, bo tak. Przez beefy, trasy, klipy, nagrywki, sold outy i odwołane koncerty.

Możliwość obserwacji tej drogi i w pewnym stopniu wpływania na jej przebieg była jedną z najbardziej inspirujących rzeczy jakiej doświadczyłem. Artysta bardzo poważnego kalibru, maszyna do bycia sobą.

Żałuję, że nie będzie mnie na imprezie finałowej trasy. Jedyny powód dla którego tak się wydarzy jest taki, że wciąż nie potrafię być w dwóch miejscach na raz, ale właśnie odpalam podcast na ten temat.

Trzymam kciuki za legendarność wydarzenia.

Powodzenia Bołysku!”

Przypomnijmy, że album “Kwiat polskiej młodzieży” trafił do sklepów 30 listopada 2018 roku. Na krążku, zawierającym szesnaście numerów pojawili się Taco Hemingway, Eldo, Białas, Solar, Blacha 2115, Kuque 2115, Flexxy 2115, Rafonix, Koldi, Young Multi, Beteo i Golec uOrkiestra.

Polecane

Share This