Solar opowiedział o podróży, która zmieniła jego życie


2019.09.17

opublikował:

Solar opowiedział o podróży, która zmieniła jego życie

fot. kadr z wideo

To już ostatnia prosta przed premierą „Pokoju zero”. Następca „Klubu 27” trafi do sklepów już w piątek, wcześniej swoje egzemplarze otrzymają fani, którzy zamówili krążek w przedsprzedaży. Na kilka dni przed premierą materiału Solar publikuje kolejny klip zrealizowany do utworu „Final Call”, a przy okazji odsłania pełną tracklistę wraz ze wszystkimi gośćmi. Wbrew podejrzeniom wielu fanów na nowej płycie szefa SBM Labelu nie usłyszymy Quebonafide, znajdą się na niej za to m.in. Holak, Jan-rapowanie i Szpaku.

Robienie tej płyty to była długa, kręta podróż – podróż przez samego siebie i podróż przez świat. Klip do „Final Call”, który właśnie się ukazał to wspomnienie z Filipin, kraju który mnie zmienił na zawsze.

Obok najpiękniejszych widoków, jakie w życiu widziałem, zobaczyłem też najczystsze zło. Obok rajskich plaż, widoków, jak z tapety Windowsa, pięknych kobiet skrajne ubóstwo. Odwiedziłem bezdomnych, wychudzonych, szczerbatych ludzi, poczułem wilgoć i smród slumsów, przeszedłem ich ulicami, mijałem cmentarze, na których mieszkali, poznałem historie chorób, których nigdy się nie leczy, głodu, biedy i kobiet wydłubujących prętem dzieci. Moim przewodnikiem był najpierw Wojciech Tochman, a później już osobiście bohater jego książki, który zaprosił nas do swojego okazałego, wyścielonego marmurem domu pośród slumsów. Gość był bandytą, który zarabiał na takich jak my, pod płaszczykiem działalności charytatywnej. Bandytą takiej rangi, że był w stanie żerować na ludziach chorych, głodnych i bezdomnych i pakować to w spełnianie marzeń.

Rok później przejechałem przez Amerykę Środkową, przez pięć krajów z najwyższym wskaźnikiem zabójstw na świecie, gdzie człowieka z shotgunem spotyka się częściej niż z psem. Spałem w namiocie na wulkanie, na którego szczycie oglądałem wschód słońca patrząc na tryskającą lawę.

To wszystko brzmi patetycznie, ale nie potrafię na ten moment lepiej ubrać tego w słowa, dużo lepiej poszło mi na płycie. Przywiozłem z tego głównie jeden wniosek – im więcej wiesz tym mniej wiesz. A ta piosenka, płyta i codzienne problemy są niczym przy ogromie tego co nas otacza. Miłego wieczoru – napisał przy okazji premiery Solar.

Solar – „Pokój zero” – tracklista:

01. 10513
02. Berghain
03. Jestem zdrowy (feat. Bedoes)
04. Fuego
05. Final Call
06. Obłęd
07. Dom
08. Vantablack (feat. Szpaku)
09. Syntetyczny Bóg (feat. Gverilla)
10. BIPOLAR $$$HIT
11. Chleba bezglutenowego i igrzysk
12. The Good Place (feat. MIYO)
13. Know-how (feat. Holak)
14. Zobaczymy (feat. Kacperczyk, Mata, Jan-rapowanie)
15. Papugi zielone

Tagi


Polecane

Share This