Solar skomentował kiepską sprzedaż „Klubu 27”


2018.10.30

opublikował:

Solar skomentował kiepską sprzedaż „Klubu 27”

foto: P. Tarasewicz

Trudno znaleźć osobę, która uznałaby kontrowersyjną akcję promującą „Klub 27” Solara za trafioną. Przypomnijmy – na kilka tygodni przed premierą krążka raper zniknął, następnie opublikował wideo, w którym zarzucał kolegom, że zostawili go w potrzebie. – Queba to osoba, którą wniosłem do mainstreamu. Oczywiście nikt o tym nie mówi – twierdził wówczas Solar. Artysta miał także udawane pretensje m.in. do ReTo i Żabsona. Później oczywiście cała trójka pojawiła się w teledysku do tytułowego utworu.

„Klub 27” debiutował na 14. pozycji OLiS-u. – Tę lokatę zapewniła mi sprzedaż dokładnie 2161 szt.informował fanów Solar. Na tę liczbę składają się preordery oraz pierwszy tydzień pobytu płyty w sklepach. Niespełna rok po premierze raper zdradza, że krążek jest w połowie drogi do złotej płyty, którą przyznaje się za sprzedaż 15 tysięcy egzemplarzy płyty. Nie jest to fatalny wynik, ale biorąc pod uwagę pozycję Solara i dobór gości (na płycie znaleźli się m.in. Białas, Quebonafide i Paluch), można było spodziewać się znacznie więcej.

Od premiery płyty “Klub 27” dostałem od was wiele sygnałów, że wciąż wam towarzyszy i jest w jakiś sposób ważna. Spotkałem się również z opiniami, że została niedoceniona. Nie ukrywam, że jest mi z tego powodu bardzo miło – mówił na Instastory Solar. – Ta płyta kosztowała mnie dużo pracy i jeszcze więcej emocji, które mam nadzieję tam słychać. Zdaję sobie sprawę, że częściowo sam ją sabotowałem promocją, ale trudno, nie ma co rozpamiętywać – przyznaje.

Raper pracuje nad kolejnym krążkiem i obiecuje dzielić się nowościami w pierwszym kwartale przyszłego roku. Tymczasem z okazji wczorajszych urodzin Solar udostępnił fanom kod promocyjny pozwalający na nabycie „Klubu 27” w niższej cenie. Po wpisaniu kodu „Sajko” w sklepie SBStuff.pl cena albumu zmieni się z 34,99 na 19,99. – Kod rabatowy działa do Święta Zmarłych – informuje Solar.

Polecane

Share This