Solar ujawnił liczbę sprzedanych płyt


2017.12.23

opublikował:

Solar ujawnił liczbę sprzedanych płyt

foto: mat. pras.

Wysokość nakładów płyt jest w Polsce tajemnicą. Czasami artyści chwalą się ilością sprzedanych preorderów, bywa, że informują, ile kopii sprzedali w różnych okresach czasu, ale wciąż są to sytuacje sporadyczne. Publikując tygodniowe zestawienia OLiS nie znamy niestety ilości sprzedanych płyt. Nie wiemy zatem, czy artysta znajdujący się w bieżącym tygodniu na czele listy sprzedał 5000 egzemplarzy czy może 15 000.

Bieżące zestawienie OLiS otwiera świąteczna kompilacja z serii „Złota kolekcja”. Nie mamy pojęcia, ile kopii płyty sprzedano w ostatnim tygodniu, wiemy za to, ile sprzedał Solar, którego „Klub 27” zadebiutował na 14. pozycji listy. – Tę lokatę zapewniła mi sprzedaż dokładnie 2161 szt. – poinformował fanów Solar. Na tę liczbę składają się preordery oraz pierwszy tydzień pobytu płyty w sklepach.

Jestem całkiem zadowolony, uważam, że to solidny wynik jak na debiut, ale oszczędzę sobie propagandy sukcesu. Męczy mnie, że wszyscy to uskuteczniają, nawet jak nie ma ku temu żadnych podstaw. Nie słyszałem, żeby ktoś ujawniał nieimponujące sprzedaże. Można odnieść wrażenie, że wszystkim towarzyszy nieprzerwane pasmo sukcesów. Niestety taka taktyka działania nie wzięła się znikąd. Ludzie, szczególnie młodzi, często wybierają to,czego słuchają na podstawie popularności, a nie tego co podoba im się naprawdę. Zresztą często nie chce im się nawet szukać głębiej niż top 5 – skomentował swój wynik Solar.

Pełne zestawienie OLiS znajdziecie tutaj.

Polecane

Share This