Solo Slasha


2010.02.04

opublikował:

Solo Slasha

Album „Slash” pojawi się w kwietniu. Na krążku nie zabraknie znakomitych gości, wśród których znajdują się: Ian Astbury, Chris Cornell, Rocco DeLuca, Fergie, Dave Grohl, Myles Kennedy, Kid Rock, Lemmy Kilmeister, Adam Levine (Maroon 5), Duff McKagan, M. Shadows (Avenged Sevenfold), Ozzy Osbourne, Iggy Pop oraz Andrew Stockdale (Wolfmother).

Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Eric Valentine (Queens of the Stone Age, The All-American Rejects), a jako część zespołu Slasha udział w sesji wzięli: basista Chris Chaney (Jane`s Addiction) oraz perkusista Josh Freese (A Perfect Circle, Nine Inch Nails).

„Sam pomysł od początku był bardzo prosty – mówi Slash – to artyści, z którymi chciałem współpracować i pomyślałem sobie, że wspaniale byłoby zrobić wspólnie z nimi coś kreatywnego. Byłem pod dużym wrażeniem tego, co każdy z nich z sobą przyniósł. Każdy z nich zaangażował się też w to, aby dobrze wykonać swoją pracę. I doskonale bawiliśmy się przy tworzeniu tych piosenek.”

Slash to ikona sceny muzycznej. Jego utwory, styl gry na gitarze i występy w takich zespołach jak Guns N` Roses, Slash`s Snakepit, Velvet Revolver oraz udział w innych projektach (m.in. współpraca z Michaleem Jacksonem, Rayem Charlesem, Stevei Wonderem), inspirowały i dostarczały rozrywki milionom ludzi na całym świecie.

Od premiery albumu „Appetite For Destruction” Guns N` Roses w 1987 r., krążek ten ciągle pozostaje najszybciej sprzedającym się albumem w historii muzyki, a w sumie płyty Gunsów na całym świecie znalazły ponad 100 mln nabywców. Slash to jeden z najbardziej cenionych i najlepszych gitarzystów swojego pokolenia. Magazyn „Time” uplasował go na pozycji #2 na swojej liście 10 Najlepszych Gitarzystów Gitary Elektrycznej Wszech Czasów, a Gibson dwie z swoich gitar sygnował jego imieniem. W 2007 r. gwiazda Slasha została umieszczona tuż obok gwiazd Jimmy`ego Page`a i Jimi Hendrix`a na Hollywood Walk of Fame.

Lista utworów:

1. Ghost (Ian Astbury)

2. Beautiful Dangerous (Fergie)

3. Nothing To Say (M Shadows of Avenged Sevenfold)

4. Crucify The Dead (Ozzy Osbourne)

5. Promise (Chris Cornell)

6. By The Sword (Andrew Stockdale of Wolfmother)

7. Doctor Alibi (Lemmy Kilmeister)

8. Saint Is A Sinner Too (Rocco De Luca)

9. Watch This (Dave Grohl/Duff McKagan)

10. I Hold On (Kid Rock)

11. Gotten (Adam Levine)

12. We`re All Gonna Die (Iggy Pop)

13. Starlight (Myles Kennedy)

Tagi


Polecane

Share This