Son Lux z nowym klipem


2018.04.26

opublikował:

Son Lux z nowym klipem

fot. kadr z wideo

Zespół prezentuje porywający teledysk do piosenki „The Fool You Need”, pochodzącej z ich najnowszej płyty „Brighter Wounds” (City Slang).

„Poczułem natychmiastową więź z tym utworem” – mówi reżyser Jean-Paul Frenay, który wcześniej współpracował z zespołem przy okazji teledysku do „Cage of Bones” z 2016 roku. – „Teksty Ryana są zawsze bardzo poetyckie i otwarte na interpretację, więc poszedłem za tym, co ten tekst wywołał we mnie. Można ją interpretować jako dziwną, uległą piosenkę miłosną, ale znalazłem w niej głębsze znaczenie, dotyczące generalnej życiowej walki i co ona oznacza. Oparłem teledysk na kręgu życia i śmierci. To poetycka alegoria zilustrowana fantasmagorycznym korytarzem hotelowym, który rzuca wyzwanie naszym bohaterom. Obaj walczą ze sobą, osiągając punkt kulminacyjny kiedy Ryan prawie błaga w tekście, śpiewając emocjonalne zdanie „Hollow me”. Zawsze mam gęsią skórkę, kiedy słyszę tę część piosenki”.

Son Lux tworzą mieszkający w Los Angeles i Nowym Jorku Ryan Lott, Rafiq Bhatia i Ian Chang. „Brighter Wounds” to ich piąty pełnowymiarowy album, który pokazuje śmiałe, wielokierunkowe brzmienie tria, wykazującego naturalne skłonności do zaskakiwania i kontrastów, jakże charakterystycznych dla tego projektu. Na nowym wydawnictwie zgłębiają przemoc miłości, piękno poświęcenia i widmo nietrwałości.

Od czasu wydania płyty ‘Bones’ w 2015 roku, profil zespołu rozwinął się na polu muzyki, tańca i filmu. Każdy z członków ma za sobą solową drogę, a ich indywidualne przygody spotkały się w ramach Son Lux. Wśród współpracowników, którzy pomogli im podczas pracy nad ostatnim albumem są zarówno starzy znajomi: Rob Moose (Y Music, Bon Iver, The National) i DM Stith (Sufjan Stevens), jak i nowi przyjaciele: trębacz Dave Douglas oraz twórca instrumentów Arrington de Dionyso. Son Lux, za sprawą poszukiwania i eksperymentowania, uczynili inwencję swoim znakiem rozpoznawczym.

30 czerwca grupa pojawi się w Katowicach, gdzie weźmie udział w festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Polecane

Share This