Sonia Bohosiewicz w klipie Plateau


2011.06.02

opublikował:

Sonia Bohosiewicz w klipie Plateau

”Postanowiliśmy tekst Grechuty odczytać w tym klipie nieco inaczej, bo dla nas to jest przede wszystkim piosenka o związku dwojga ludzi”- mówi lider zespołu PLATEAU, Michał Szulim.

Oto link do teledysku:

Album „Projekt Grechuta” (z którego pochodzi piosenka), zawiera 10 bardzo odważnych aranżacji piosenek mistrza Grechuty wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego.

Na płycie, oprócz Soni Bohosiewicz gościnnie zaśpiewali: Martyna Jakubowicz, Wojciech Waglewski i „Budyń” z grupy Pogodno. Instrumentalnie swój ślad zaznaczył również Jacek Ostaszewski, który zagrał w słynnym „Korowodzie”, zarówno oryginalnym – tym sprzed 40 lat, jak i nowym – w wykonaniu zespołu Plateau.

Sonia Bohosiewicz to jedna z największych gwiazd współczesnego polskiego kina. Kolejny raz udowodniła to w teledysku „Wiosna, ach to ty”, w którym wraz z liderem Plateau, Michałem Szulimem, wcieliła się w każdą z czterech pór roku.

Teledysk wyreżyserował Maciej Galas. Album „Projekt Grechuta” od kilku tygodni jest jedną z najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i doczekał się pochlebnych recenzji m.in. w „Newsweek’u” i w „Gazecie Wyborczej”.

Polecane

Share This