Sorry Boys rezygnują z koncertu w Trójce na znak solidarności z Anną Gacek


2020.03.11

opublikował:

Sorry Boys rezygnują z koncertu w Trójce na znak solidarności z Anną Gacek

fot. P. Tarasewicz

Nie tylko redakcyjni koledzy, ale także artyści solidaryzują się z Anną Gacek, która po 19 latach straciła miejsce na antenie Trójki. Sorry Boys zdecydowali się odwołać zaplanowany na 22 marca koncert w Trójce. Bela Komoszyńska wyjaśnia w krótkim nagraniu w mediach społecznościowych, dlaczego zespół nie pojawi się w studiu im. Agnieszki Osieckiej.

22 marca mieliśmy zagrać koncert w Trójce. Ten koncert miała poprowadzić Ania Gacek. Ania jest dla nas uosobieniem prawdziwej miłości do radia, miłości do muzyki, profesjonalizmu. Ciężko nam sobie wyobrazić ten wieczór bez niej. Dlatego w tych trudnych okolicznościach, w których znalazła się Trójka, dziennikarze Trójki i wierni słuchacze Trójki, podjęliśmy decyzję o rezygnacji z tego koncertu. I mam nadzieję do zobaczenia w lepszych okolicznościach w studiu im. Agnieszki Osieckiej – mówi Bela.

W poniedziałek rano Anna Gacek poinformowała, że nie pojawi się już na antenie Trójki, ponieważ szefostwo redakcji nie widzi tam dla niej miejsca. Rzeczniczka Polskiego Radia Ewelina Steczkowska podkreśla, że dziennikarka nie została zwolniona, tylko po wygaśnięciu umowy nie przyjęła warunków, które zaproponowano jej w nowej.

Red. A. Gacek nie została zwolniona, jak sugerowała w swoim internetowym wpisie, lecz jej umowa wygasła. Red. A. Gacek otrzymała inną propozycję kontynuacji pracy w Polskim Radiu, jednak sama podjęła decyzję o jej nieprzyjęciu – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sorry Boys (@sorryboysmusic)

Polecane

Share This