Sorry Boys zagrają w Oświęcimiu – ostatni raz przed przerwą!


2018.04.17

opublikował:

Sorry Boys zagrają w Oświęcimiu – ostatni raz przed przerwą!

Organizatorzy Tauron Life Festival Oświęcim przygotowali nie lada niespodziankę – 11 maja w Planet Cinema w Oświęcimiu zobaczymy zespół Sorry Boys! Będzie to rozgrzewka przed czerwcowym festiwalem, na którym zagrają m.in. Carlos Santana, Europe i The Stranglers.

Jeden z najbardziej odważnych i nowatorskich polskich zespołów ostatnich lat zamierza zrobić sobie kilkumiesięczną przerwę, która potrwa aż do września. Odpoczynek po zakończonej w piątek 13 kwietnia trasie niewątpliwie im się należy, na szczęście będziemy mieli okazję posłuchać ich jeszcze w maju w Oświęcimiu. Tam charyzmatyczna Bela Komoszyńska wraz z niezwykle kreatywnymi muzykami i założycielami bandu – Tomaszem Dąbrowskim i Piotrem Blakiem – będą rozgrzewać publiczność przed nadchodzącą, 9. edycją TLFO, która rusza 14 czerwca.   

Sorry Boys na polskiej scenie muzycznej są od 8 lat, mając na koncie trzy krążki. Każdy z nich w momencie wydania robił wokół siebie ogromny, pozytywny szum, i to nie tylko wśród słuchaczy, ale i recenzentów, czego dowodem są liczne nagrody. Zespół reprezentował także nasz kraj na brytyjskim The Global Battle of the Bands, gdzie w 2008 roku zdobyli statuetkę „Best New Band Poland”. Rok później otrzymali nagrodę „Największa Nadzieja 2009” londyńskiego PAM. Sukcesy odnosili i w Polsce: należy do nich „Nagroda Dziennikarzy” na festiwalu TOPTrendy 2014 i otrzymana trzy lata później nominacja do Fryderyka w kategorii „Album roku: muzyka alternatywna”. Głosy uznania nie dziwią, bo Sorry Boys w wyjątkowo umiejętny sposób łączą rock, pop i muzykę alternatywną. Są nowatorscy i nie boją się zaskakiwać – mówi się o nich, że tchnęli nowe życie w polski pop. Z czasem też zwyczajne rockowe piosenki zamienili na utwory z brzmieniem syntezatorów i dodatkiem folku.   

Wybór zespołu na rozgrzewkę jest więc idealny – na samym TLFO również czeka nas wiele zaskoczeń. 15 czerwca zadba o to wirtuoz gitary Carlos Santana, a kolejnego dnia – The Stranglers i Europe! Na scenie pojawi się także wielu innych znakomitych artystów z Polski i zagranicy – pełny lineup na oficjalnej stronie festiwalu.

Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018. Bilety na festiwal do kupienia na stronie eventim.pl. 

Polecane

Share This