Soulburners i Elvis Deluxe w Hard Rock Cafe


2011.06.23

opublikował:

Soulburners i Elvis Deluxe w Hard Rock Cafe

Data: 28.06.2011

Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59

Start: 21:30

Bilety: 10 zł (przedsprzedaż) / 15 zł (w dniu koncertu)

Soulburners określani są jako „rock`n`rollowa petarda”, która daje wybuchowe koncerty w Polsce i poza jej granicami. Zespół tworzą doświadczeni muzycy, którzy udzielają się lub udzielali m.in. w Black River, Wrinkled Fred, El Dupa, Coalition, Hundred Inch Shadow,  Poker Face i wielu innych. Do tej pory grupa ma na koncie album „Gonna Burn Your Soul” z 2008 roku oraz EPkę „Ride Again”. Obecnie grupa skupia się na koncertowaniu i tworzeniu materiału na trzecią płytę oraz kończeniu prac nad teledyskiem do utworu „Supercool”.

Elvis Deluxe rozpoczął swoją podróż osiem lat temu jako projekt przyjaciół chcących dać upust zamiłowaniu do inspirowanego latami 60-tymi stoner rocka. Po kilku latach koncertowania Elvis nagrał „Lazy” – bardzo dobrze przyjęty album o tytule adekwatnie opisującym zarówno podejście członków zespołu do tak zwanej rzeczywistości, jak i samą muzykę.

Woda w Wiśle płynęła, chłopcy koncertowali i w końcu nadszedł czas na ujawnienie tego, co zrodziło się w ich głowach u schyłku pierwszego dziesięciolecia XXI wieku. Do stworzenia nowej płyty – „Favourite State of Mind”- podeszli w sposób bezkompromisowy, brzmienie stało się przestrzenne i szlachetne, do nieoczywistych aranżacji gitarowych dołączył zróżnicowany, wielowymiarowy wokal, a inspiracje brzmieniowe i kompozycyjne sięgnęły od The Who, przez Davida Bowie i T. Rex po Dead Kennedys. Udało się to osiągnąć dzięki nieortodoksyjnemu podejściu do technik nagraniowych i eksperymentom brzmieniowym mogącym przyprawić o nerwowy ślinotok niejednego purystę. Zespół nagrał płytę łamiącą współczesny trend produkowania gitarowego grania w sposób popowy, używając do tego tradycyjnych metod rodem z lat 80-tych ubiegłego stulecia. Efektem jest mocny rockowy cios w szczękę, po którym w głowie długo jeszcze będą rozbrzmiewały boskie dźwięki Elvis Deluxe. „Favourite State of Mind” ukazała się w lutym 2011 nakładem Harmony Records.

Więcej informacji, filmy i zdjęcia z koncertów Pepsi Rocks!, a także głosowanie na najlepszy zespół w ramach konkursu Pepsi Rock Battlefield 2011 znajdziesz na http://www.pepsirocks.pl .

Koncert tylko i wyłącznie dla osób pełnoletnich. W lokalu obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

Organizatorem cyklu PEPSI ROCKS! w Hard Rock Cafe Warsaw jest Agencja PLEJ.

Polecane

Share This