Soundedit 2012 już za miesiąc


2012.09.27

opublikował:

Soundedit 2012 już za miesiąc

W ostatnie weekend października (26-28.10) miłośnicy koncertowych występów na żywo nie będą mieli prawa narzekać. Podczas Festiwalu Soundedit wystąpią: The Eden House, Gavin Friday, Brygada Kryzys i David J. Koncerty zostaną uzupełnione przez sety DJ’ejskie wykonane przez niemniejsze gwiazdy: Youth, Tim Simenon, Trevor Jackson.

W niedzielę (28.10) wizualno-dźwiękowa uczta dla fanów Depeche Mode i Recoil. W kinie Bałtyk odbędzie specjalny pokaz filmu „A Strange Hour In Budapest”, dokumentującego trasę Recoil. Po filmie spotkanie z Alanem Wilder’em – czwartym „depeszem”, który odszedł z zespołu na własne życzenie u szczytu sławy grupy.

Muzyk poprzez popularny portal internetowy zaprasza wszystkich – i fanów DM, i fanów dobrej muzyki na Festiwal w Łodzi. Film zrealizowano specjalnie na potrzeby Soundedit’12.

Mawia się, że praktyka czyni mistrzem. Jak osiągnąć taki poziom zaprezentuje Wojtek Pilichowski. Niekwestionowany mistrz gitary basowej. Nagrywa wybitne albumy solowe, a jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów. Większość z największymi gwiazdami sceny polskiej.

Pilichowski jest uznanym wykładowcom gitary basowej prowadzącym prestiżowe warsztaty. Był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą. Jest czterokrotnym laureatem nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Na pokazy i koncerty zapraszany jest od Ałma-Aty do Los Angeles.

Drugi gość, który potwierdził swoje przybycie to praojciec polskiej el-muzyki, członek legendarnej grupy Exodus – Władysław Komendarek.

W swojej twórczości łączy fascynację muzyką klasyczną ze współczesnym brzmieniem syntetyzatorów. Jest artystą, który odnajduje się w takich gatunkach muzycznych jak: rock progresywny, metal, ambient, industrial, techno, elektro czy jazz. Efekt jego pracy przynosi mu uznanie publiczności i krytyków. Wielu reżyserów doceniło jego talent proponując mu współpracę przy tworzeniu muzyki filmowej i teatralnej.

Podczas Soundedit’12 Komendarek poprowadzi autorski warsztat pt.: „Od dźwięku do produkcji”. Będzie on adresowany do osób zainteresowanych nagrywaniem i koncertowaniem przede wszystkim w oparciu o instrumenty elektroniczne.

Już od 10 października przy Piotrkowskiej 118 zostanie otwarta festiwalowa kawiarnia. Będzie to miejsce spotkań dla wszystkich zainteresowanych festiwalem – od naszych gości, po każdego, kto zechce dowiedzieć się czegoś więcej o imprezie czy produkcji muzyki. Będą również wystawy (koncertowe zdjęcia i limitowe edycje płyt) oraz prezentacja sprzętu audio.

Polecane

Share This